موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53902 :کد

0

آلمان دربرابر نقض حقوق بشر دولت ترکیه سکوت می‌کند

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۰
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -آلمان دربرابر نقض حقوق بشر دولت ترکیه سکوت می‌کند

رئیس حزب مخالف دموکراتیک خلق ترکیه تاکید کرد که دولت آلمان از زمان همکاری‌ها در بحران پناهندگان در برابر نقض حقوق بشر و فشار بر رسانه‌ها از طرف دولت ترکیه سکوت می‌کند.

رئیس حزب مخالف دموکراتیک خلق ترکیه تاکید کرد که دولت آلمان از زمان همکاری‌ها در بحران پناهندگان در برابر نقض حقوق بشر و فشار بر رسانه‌ها از طرف دولت ترکیه سکوت می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس شاو آلمان"، حزب مخالف دموکراتیک خلق ها در ترکیه  HDP  این انتقاد را به مرکل وارد کرد که در مذاکرات با دولت ترکیه به ارزش های اروپایی خیانت می کند.

"صلاح الدین دمیرتاش"، رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه در این باره اظهار داشت: از زمانی که همکاری در بحران پناهندگان وجود دارد، دولت آلمان در برابر نقض حقوق بشر و فشارها بر مطبوعات از طرف دولت ترکیه سکوت می کند. آشکارا این مسئله برای برلین مطرح است که دولت ترکیه را ناراحت نکند.


وی افزود: ما فکر نمی کنیم که صدر اعظم آلمان در مسئله پناهندگان منطبق با ارزش های اروپایی رفتار کند.

"داود اغلو"، نخست وزیر ترکیه نشست پناهندگان با اتحادیه اروپا که امروز در بروکسل برگزار می شود را به عنوان نقطه عطف ممکن در مناسبات با اتحادیه اروپا ارزیابی کرده و اظهار داشت که ما به منظور همکاری آماده هستیم و می خواهیم عضو اتحادیه اروپا شویم.


در روز جمعه پلیس ترکیه به دفتر روزنامه مخالف دولت تودی زمان حمله کرده و علیه معترضان از گاز اشک آور و ماشین آب پاش استفاده کرد. دولت ترکیه این روزنامه را مصادره کرده است. روز یکشنبه این روزنامه با یک عکس از رجب طیب اردوغان درصفحه اول مجله چاپ شد.

"مارتین شولتز"، رئیس پارلمان اروپا قبل از برگزاری نشست پناهندگان بروکسل از اقدام دولت ترکیه علیه روزنامه زمان به نخست وزیر این کشور شکایت کرد.


وی تصریح کرد که من به داود اغلو گفتم که آزادی رسانه ها یک عنصر اصلی هویت اتحادیه اروپا است.

نخست وزیر لوکزامبورگ هم در این باره اظهار داشت که این طور نمی تواند باشد که به خاطر مسئله پناهندگان ارزش های دیگر مانند آزادی مطبوعات که برای این اتحادیه مهم هستند به سادگی نادیده گرفته شود. به همین دلیل باید در نشست اتحادیه اروپا یک توافق و مبادله صادقانه با طرف ترک انجام شود.


منبع: تسنیم

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :