موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/53907 :کد

0

فرهنگ ایثار و شهادت اسلحه ملت ایران در برابر دشمنان است

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -فرهنگ ایثار و شهادت اسلحه ملت ایران در برابر دشمنان است

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید حفظ شود و این موضوع سبب ناراحتی دشمنان می‌شود گفت: فرهنگ شهادت به عنوان اسلحه ای برای مقابله با اهداف دشمن در اختیار ملت ایران است.

 

 

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید حفظ شود و این موضوع سبب ناراحتی دشمنان می‌شود گفت: فرهنگ شهادت به عنوان اسلحه ای برای مقابله با اهداف دشمن در اختیار ملت ایران است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با سید جواد هاشمی مدیر کل بنیاد شهید استان قم که در مدرسه امام سجاد (ع) برگزار شد، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی برای تمام دنیا موضوع تازه و جدیدی بود واینکه ملتی با اتحاد در برابر رژیم بعثی عراق ایستادگی کرده و پس از 37 سال در عظمت باشد موضوع شگرفی است.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت شهادت در اسلام افزود: فرهنگ شهادت عامل اصلی موفقیت‌های ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین 8 سال دفاع مقدس بود.

 

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: شهادت یک سرمایه بزرگ برای ملت ایران است و این فرهنگ از 1400 سال پیش و توسط اباعبدالله (ع) و در راستای حفظ دین به دست ما رسیده است.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به رشادت و فداکاری اباعبدالله (ع) عنوان کرد: امام حسین (ع) با تشنگی و همراه اصحاب و فرزندان خود و در راستای حفظ دین به شهادت رسید تا دین خدا حفظ شود و به دست ما برسد.

 

وی بابیان اینکه تکریم خانواده شهدا یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید مورد توجه باشد، بیان کرد: نسل جوان که جبهه و جنگ را ندیدند با نگاه به خانواده شهدا ازآنها الگوگیری می‌کنند و این موضوع سبب ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران دارای ارزش و مقام بسیار بالایی هستند و امروز ملت ایران بر سر سفره این بزرگان نشسته است و پس از 37 سال زندگی با عزتی می‌کند.

 

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه ملت ایران مدیون خانواده شهدا است، بیان کرد: اگر شهیدان و خانواده شهدا فراموش شوند فرهنگ شهادت تضعیف می‌شود و این موضوع سبب می‌شود در آینده ملت ایران با مشکل مواجه شود چون فرهنگ شهادت سبب حفظ کشورمان از دست توطئه‌های دشمنان شده است.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید حفظ شود و این موضوع سبب ناراحتی دشمنان می‌شود، فرهنگ شهادت به عنوان اسلحه ای برای مقابله با اهداف دشمن در اختیار ملت ایران است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :