موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/53912 :کد

0

رایزنی معاونان وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۱
تعداد بازدید : ۲۸۸   
 تحلیل ایران -رایزنی معاونان وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه

معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار با معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران بحران‌های منطقه از جمله تحولات سوریه ، یمن ، لبنان و فلسطین را بررسی کردند.

 

 

معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار با معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران بحران‌های منطقه از جمله تحولات سوریه ، یمن ، لبنان و فلسطین را بررسی کردند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، میخائیل بوگدانف نماینده پوتین رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر خارجه این کشور که در حال دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران می باشد امروز با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار نمود در این دیدار دو طرف ضمن مشورت و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه از جمله سوریه ، یمن ، لبنان و فلسطین را مورد مشورت و رایزنی قرار دادند.

 

در این دیدار که در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و در آستانه دور جدید مذاکرات سوری ـ سوری در ژنو، برگزار شد تهران و مسکو ضمن تأکید بر راه حل سیاسی به عنوان تنها راه حل بحران سوریه، بر مشورتهای دو کشور جهت تقویت روند گفتگو و آشتی ملی تأکید کردند.

 

آقای بوگدانف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه ضمن استقبال از رایزنی های مستمر ایران و روسیه و تبادل نظر دو کشور در خصوص مسائل غرب آسیا بر ضرورت کمک به حل و فصل سیاسی مسائل منطقه و بازگرداندن ثبات و امنیت به کشورهای دچار مشکل بر حضور نمایندگان کلیه اقشار و احزاب سوریه در گفتگوهای آتی ژنو، این امر را شرط اساسی موفقیت این گفتگوها دانست. طرفین همچنین بر وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

 

امیرعبداللهیان نیز لازمه مبارزه موفق با تروریسم را عزم کشورها بخصوص قطع راه‌های ارتباطی و تدارکاتی، مالی و تسلیحاتی این گروهها عنوان نمود. در این دیدار معاونان وزرای خارجه در خصوص یمن اظهار داشتند تهران و مسکو از تلاش های سازمان ملل در قبال حل سیاسی بحران یمن و مبارزه با گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند و تاکید دارند تداوم روش نظامی و امنیتی شرایط فعلی را بیش از پیش پیچیده می‌نماید.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :