موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/54097 :کد

0

سفر «بان‌کی‌مون» به برلین با موضوع بحران پناهندگان

  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۷
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -سفر «بان‌کی‌مون» به برلین با موضوع بحران پناهندگان

دبیر کل سازمان ملل امروز و یک روز بعد از برگزاری نشست بروکسل درباره بحران پناهندگان، به برلین سفر می کند تا دیداری در این باره با صدر اعظم آلمان انجام دهد.

دبیر کل سازمان ملل امروز و یک روز بعد از برگزاری نشست بروکسل درباره بحران پناهندگان، به برلین سفر می کند تا دیداری در این باره با صدر اعظم آلمان انجام دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه آلمانی "پاسایر نویه پرسه"، "بان کی مون"، دبیر کل سازمان ملل امروز به برلین سفر می کند تا با صدر اعظم آلمان با موضوع اصلی بحران پناهندگان دیدار و گفتگویی را داشته باشد.

موضوع اصلی دیدار بان کی مون و مرکل بحران پناهندگان خواهد بود. سپس وی به بن سفر خواهد کرد تا درباره کار سازمان های وابسته به سازان ملل در این شهر اطلاعاتی کسب کند.

وی در این سفر همچنین یک دیدار با "فرانک والتر اشتاین مایر"، وزیر امر خارجه آلمان و "کریستیانا فیگرس"، رئیس آب و هوای سازمان ملل را دربرنامه دارد.

شهر بن پایتخت سابق آلمان در حال حاضر مقر 18 تا از آژانس های سازمان ملل است که حدود هزار کارمند دارد.

روز گذشته سران کشورهای اروپایی در نشستی در بروکسل با نخست وزیر ترکیه به مسئله پناهندگان پرداختند و توافقی در راستای حل بحران پناهندگان بین آن ها شکل گرفت.

دونالد تاسک رئیس شورای اروپا پس از دیدار و گفتگو با رهبران اروپا و احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه در توییتی نوشت: توافق با ترکیه به معنای آن است که دوران مهاجرت غیر قانونی به اروپا پایان یافته است.

وی در ادامه افزود: نخست وزیر ترکیه موافقت کرده است که آنکارا اقدامات بیشتری را برای مقابله با مهاجرت غیر قانونی از طریق آبهای این کشور انجام دهد.
منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :