موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/54101 :کد

0

نوازشریف و راحیل شریف دراولین نشست ائتلاف سعودی شرکت می‌کنند

  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -نوازشریف و راحیل شریف دراولین نشست ائتلاف سعودی شرکت می‌کنند

«نواز شریف» نخست وزیر و «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان برای شرکت در اولین نشست ائتلاف سعودی ۹ مارس به ریاض سفر می کنند.

«نواز شریف» نخست وزیر و «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان برای شرکت در اولین نشست ائتلاف سعودی ۹ مارس به ریاض سفر می کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «داون نیوز»، «نواز شریف» نخست وزیر و «راحیل شریف» فرمانده کل ارتش پاکستان ۹ مارس برای شرکت در اولین نشست ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم سعودی به ریاض سفر می کنند.

 

نواز شریف برای سفری سه روزه به ریاض خواهد رفت در حالیکه سفر راحیل شریف ۲ روزه خواهد بود. هر دو از رزمایش نظامی «رعد شمال» که با مشارکت ۲۱ کشور در نزدیک مرز عراق و کویت برگزار می شود بازدید می کنند و در مراسم اختتامیه این رزمایش نیز شرکت خواهد داشت.

 

رزمایش نظامی «رعد شمال» پیش زمینه ای برای تشکیل ائتلاف ۳۴ کشور اسلامی مبارزه با تروریسم به رهبری سعودی خواهد بود. سران کشورهای شرکت کننده در رزمایش نظامی «رعد شمال» درباره تشکیل ائتلاف ۳۴ کشور اسلامی با همدیگر دیدار و گفتگو انجام خواهند داشت.

 

لازم به ذکر است نیروهای ارتش پاکستان نیز در این رزمایش حضور دارند. در روزهای اخیر راحیل شریف به تاجییکستان سفر کرد و با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان و فرماندهان ارتش این کشور دیدار و گفتگو کرد تا نظر مساعد مقامات تاجیک را برای ملحق شدن به ائتلاف سعودی جلب نماید. پاکستان از جمله کشورهای است که در لیست ۳۴ کشور مورد نظر عربستان سعودی برای ایجاد ائتلاف ضد تروریسم سعودی قرار دارد اما اسلام آباد تا کنون موضع مناسبی در خصوص این ائتلاف اتخاذ نکرده است.

 

منبع:مهر

                               

پاکستان     ارتش     ائتلاف     سفر     سعودی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :