موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/54125 :کد

0

نگرانی اسرائیل ازافزایش مسلمانان درآلمان درسایه هجوم مهاجران

  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۶
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -نگرانی اسرائیل ازافزایش مسلمانان درآلمان درسایه هجوم مهاجران

نتایج بررسی موسسه "کونراد آدنایر" آلمان نشان می‌دهد که بسیاری از اسرائیلی‌ها نگران افزایش مسلمانان در آلمان در سایه هجوم مهاجران به این کشور و تاثیرات منفی آن بر مناسبات بین تل آویو –برلین هستند.

نتایج بررسی موسسه "کونراد آدنایر" آلمان نشان می‌دهد که بسیاری از اسرائیلی‌ها نگران افزایش مسلمانان در آلمان در سایه هجوم مهاجران به این کشور و تاثیرات منفی آن بر مناسبات بین تل آویو –برلین هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "دی ولت"، نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که اسرائیل نگران افزایش مسلمانان در اروپا در سایه هجوم پناهندگان به این کشور است.

 

نتایج این بررسی موسسه "کونراد آدنایر" آلمان نشان می دهد که آلمان در آمریکا و اسرائیل اعتبار زیادی دارد، همچنین صدر اعظم آلمان و سیاست خارجی وی از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما اکثریت اسرائیلی ها می ترسند که پذیرش حدود یک میلیون مهاجر عمدتا مسلمان در آلمان تاثیرات منفی بر مناسبات دو جانبه اسرائیل و آلمان داشته باشد.

 

بر اساس نتایج این بررسی حدود دو سوم اسرائیلی ها ( 67 درصد) و سه چهارم آمریکایی ها (75 درصد) تصویر مثبتی از آلمان در ذهن داشتند. همچنین در نظر اکثر یهودیان آمریکایی، آلمان کشوری محبوب است.

 

این در حالی است که تنها 41 درصد اسرائیلی ها تصویر مثبتی از اتحادیه اروپا دارند و در آمریکا نیز 60 درصد اتحادیه اروپا را مثبت ارزیابی کرده و 24 درصد هم آن را منفی می دانند. آلمان برای اسرائیلی ها دومین متحد مهم بعد از آمریکا محسوب می شود.

 

آلمان از طرف آمریکا به عنوان ششمین متحد مهم ارزیابی می شود.

 

سیاست خارجی آلمان نیز از طرف 60 درصد اسرائیلی ها و 56 درصد آمریکایی ها مثبت ارزیابی می شود.


در بررسی هنوز منتشر نشده ای که موسسه کونراد آدنایر انجام داده است از اسرائیلی ها سوال شده که کدام مقام اروپایی در راه حل صلح پایدار در اختلافات بین فلسطین و اسرائیل توانسته سهمی را ایفا کند، 42 درصد مرکل را نام برده ، در حالی که نخست وزیر انگلیس 10 درصد و رئیس جمهور فرانسه شش درصد آراء در این باره را کسب کرد.

 

بر این اساس 44 درصد آمریکایی ها هم تصور مثبتی از مرکل دارند.

 

نتایج این بررسی همچنین از نگرانی شدید اسرائیلی ها درباره تاثیرات منفی هجوم پناهندگان و افزایش مسلمانان در آلمان بر روابط این کشور با اسرائیل خبر می دهد.

 

بر این اساس تنها 17 درصد اسرائیلی ها می گویند که پذیرش پناهندگان از کشور سوریه تاثیرات مثبتی بر مناسبات دو جانبه خواهد داشت. 59 درصد انتظار عواقب منفی را دارند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :