موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/54148 :کد

0

گزارش رونداجرای برجام فروردین۹۵به کمیسیون امنیت ارائه می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -گزارش رونداجرای برجام فروردین۹۵به کمیسیون امنیت ارائه می‌شود

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: گزارش روند اجرای برجام را فروردین ۹۵ به کمیسیون امنیت و سیاست خارجی ارائه می‌دهیم.

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه ایجاد دفتر راستی آزمایی پادمان های ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی خلاف برجام نیست، گفت: گزارش روند اجرای برجام را فروردین ۹۵ به کمیسیون امنیت و سیاست خارجی ارائه می‌دهیم.


به گزارش تحلیل ایران ، سید عباس عراقچی افزود: اینکه آژانس در راستای انجام وظایف خود اقدامات اداری در دبیرخانه انجام دهد و گروهی را برای کار تعیین کند خیلی روند عجیبی به‌نظر نمی‌آید.

 

وی با بیان اینکه ایجاد چنین دفتری برخلاف قاعده کار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیست، ادامه داد: آقای آمانو و همکارانش در آژانس برای اینکه وظیفه خود را نسبت به راستی‌آزمایی اجرای برجام که کار سنگینی هم هست، به‌خوبی عملی کنند، یک تشکیلات اداری در نظر گرفته‌اند که از دیدگاه ما ایرادی ندارد.

 

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در خصوص ارائه گزارش به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب مجلس، سه ماه پس از اجرایی شدن برجام، ما گزارش خود را ارائه خواهیم کرد. هر چند، هر زمانی که لازم بود در کمیسیون حاضر شدیم و توضیحاتی ارائه کردیم.

 

عراقچی با بیان اینکه 26 دی ماه سال جاری برجام اجرایی شد، تأکید کرد: بنابراین گزارش را در ماه فروردین به کمیسیون ارائه خواهیم کرد، اما مجدداً تأکید می‌کنم هر زمان لازم باشد برای ارائه توضیحات به مجلس می‌آیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :