موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و شهر سازی

a/54157 :کد

0

جزئیات تهیه اینترنتی بلیت هواپیما و حقوق مسافر

  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۴
تعداد بازدید : ۳۰۸   
 تحلیل ایران -جزئیات تهیه اینترنتی بلیت هواپیما و حقوق مسافر

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی‌ گفت: ایرلاین‌‌ها ملزم هستند لیست نرخ‌های آنالیز شده و نهایی را از طریق سایت‌های رسمی خود و یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در اختیار مشتریان قرار دهند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی‌ با اشاره به آغاز پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه، گفت: ایرلاین‌‌ها ملزم هستند لیست نرخ‌های آنالیز شده و نهایی را از طریق سایت‌های رسمی خود و یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در اختیار مشتریان قرار دهند.


به گزارش‌ تحلیل ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری،‌‌ رضا جعفرزاده ‌‌ضمن هشدار به مسافران هواپیما نسبت به خرید اینترنتی بلیت هواپیما از سایت‌های غیر مجاز‌ اظهار داشت: خرید بلیت اینترنتی هواپیما فقط از طریق سایت‌های مربوط به شرکت هواپیمایی فعال، مجاز است و سایر سایت‌های فروش اینترنتی بلیت مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری نیست.


وی به لزوم اجرای دستورالعمل حقوق مسافر توسط شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد و ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری ملاک عملکرد شرکت‌های هواپیمایی را رعایت حقوق مسافران و جلب رضایت آنها می‌داند.


جعفرزاده با بیان اینکه اکیپ‌های نظارتی در ایام نوروز افزایش خواهد یافت تأکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در راستای نظارت‌های دقیق بر فروش بلیت هواپیما به خصوص در ایام پیک سفر که تقاضا بیشتر است، تلاش می‌کند بررسی‌های جامعی داشته و برای جلب رضایت مسافران تمام تمهیدات خود را بکار گیرند.


مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همچنین شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، نسبت به اطلاع رسانی به موقع، صحیح و شفاف، مسافران را از وضعیت تاخیرات احتمالی و یا کنسلی پرواز مطلع کنند.


وی‌ تاکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی باید به منظور سهولت دسترسی نرخ‌های بلیت پروازها در مسیرهای مختلف، لیست نرخ‌های آنالیز شده و نهایی را از طریق وب سایت‌های رسمی شرکت هواپیمایی مربوطه و یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در اختیار مشتریان قرار دهند.


‌جعفرزاده‌ ضمن تاکید بر ضرورت اجرائی شدن توصیه های دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری در امر اطلاع رسانی گفت: روابط عمومی‌ها همواره متقاضیان را از خرید بلیت هواپیما از مراکز غیر معتبر منع کرده و از درج نرخ بلیت و داشتن لوگوی شرکت اطمینان حاصل کنند.


مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری‌ از مسافران خواست‌ جامه‌دان فرودگاه را از وجود اشیاء و سایل قیمتی خود قبل از تحویل مطلع ‌کنند.


وی‌‌ از متقاضیان خرید بلیت هواپیما خواست‌ نسبت به تهیه بلیت هواپیما از مراکز و سایت‌های غیر‌مجاز خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و فروش بلیت خارج از نرخ ارائه شده توسط شرکت‌های هواپیمایی از سوی دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری که لیست دفاتر مجاز بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.ir، قابل مشاهده است می‌توانند با شماره تلفن‌های 61022355 دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت سازمان هواپیمایی کشوری تماس بگیرند تا نسبت به برخورد با آنها اقدام شود.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :