موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/54177 :کد

0

اروپا می‌تواند اقدامات بیشتری در بحران پناهندگان انجام دهد

  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۶
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -اروپا می‌تواند اقدامات بیشتری در بحران پناهندگان انجام دهد

دبیر کل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با صدر اعظم آلمان در برلین ضمن تقدیر از سیاست های مرکل در قبال پناهندگان در عین حال گفت اتحادیه اروپا می تواند اقدامات بیشتری در این راستا انجام دهد.

دبیر کل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با صدر اعظم آلمان در برلین ضمن تقدیر از سیاست های مرکل در قبال پناهندگان در عین حال گفت اتحادیه اروپا می تواند اقدامات بیشتری در این راستا انجام دهد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "زوددویچه سایتونگ"، "بان کی مون"، دبیر کل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با صدر اعظم آلمان در برلین کشور آلمان و دولت آن را برای رویکردی که در قبال مسئله پناهندگان اتخاذ کرده است تمجید کرد.


وی مرکل را صدای تمام عیار اخلاق نه تنها در اروپا بلکه در تمام دنیا دانسته و گفت صدر اعظم آلمان عاشقانه و همدلانه رفتار کرده و همواره گفته است که نمی تواند به انسان هایی که در حالت اضطراری قرار دارند پشت کند.


بان کی مون همچنین با اشاره به این مطلب که برخی سیاستمداران ترجیح می دهند در بحران پناهندگان یک راه ساده را انتخاب کنند صراحتا این انتقاد را وارد کرد که بسیاری کشورهای اروپایی در حال حاضر قوانین پناهندگی خود را تشدید کرده و چندین کشور اروپایی به شدت تحت تاثیر احزاب ملی گرا قرار دارند.


دبیر کل سازمان ملل همچنین تصریح کرد که گروه های راست گرا جامعه اروپایی را جدا کرده اند. ما نیاز به گفتگو برای جلوگیری از این چند قطبی شدن و جدایی داریم.


در کنفرانس خبری مشترک بین بان و مرکل همچنین به مسئله توافق برنامه ریزی شده بین اتحادیه اروپا و ترکیه که روز گذشته در بروکسل انجام شد پرداخته شد. مرکل مذاکرات نشست سران اتحادیه اروپا با ترکیه را به عنوان گام مهمی در راستای این مسئله که در آینده در مسیر ترکیه به یونان دیگر 800 نفر سالانه در دریای اژه غرق نشوند دانست.


مرکل بار دیگر به بستن مرزها در مسیر بالکان بر روی پناهندگان انتقاد وارد کرده و تصریح کرد که تصمیمات در این راستا به صورت یکجانبه گرفته شده است. من از این مسئله استقبال نمی کنم چرا که حالا شرایط در یونان پایدار نیست. یونان در حال حاضر یک قربانی است و باید حالا پایدار شود.


بان کی مون نیز با اشاره به اینکه شمار بالای مهاجران همچنین کشورهای اروپایی را در برابر چالش بزرگی قرار داده است گفت: من اعتقاد دارم که اتحادیه اروپا یک جامعه بین المللی است که می تواند اقدامات بیشتری در این راستا انجام دهد. این مهم است که حالا یک توافق هماهنگ با ترکیه بیابیم.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :