موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قضایی

a/54206 :کد

0

دولت بایددر حد توان در بحث مبارزه با فساد کمک کند

  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۳
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -دولت بایددر حد توان در بحث مبارزه با فساد کمک کند

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به تلاش‌های دولت در راستای مبارزه با فساد گفت: دولت در تنگناهایی قرار دارد ولی باید در حد توان در بحث مبارزه با فساد کمک کند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به تلاش‌های دولت در راستای مبارزه با فساد گفت: دولت در تنگناهایی قرار دارد ولی باید در حد توان در بحث مبارزه با فساد کمک کند.


به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در سومین همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفت: حلاوت عدالت در اجرای احکام نهفته است و اگر حکم به موقع اجرا نشود یا با کیفیت مطلوب نباشد و یا اصلاً اجرا نشود قطعاً عدالت هم اجرا نخواهد شد و شیرینی این عدالت به کام مردم نمی‌نشیند.


وی خطاب به قضات دادسراهای عمومی و انقلاب تهران گفت: نقشی که شما دارید چه در ابتدا و چه در انتها، شخص دیگری نمی‌تواند آن را انجام دهد، بسیاری از کسانیکه که در دیوان و دادگاه‌های تجدیدنظر هستند نمی‌توانند نقش شما را ایفا کنند.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه بیان کرد: مگر در طول ۳۷ سال در مصاف با دشمن و مشکلات همه امکانات و ابزار لازم نیروی انسانی تجهیزات اداری و بودجه با آنچه در اختیار دشمن بود برابری می‌کرد؟ به هیچ وجه برابری نمی‌کرد، چگونه جنگ اداره شد؟ چگونه بعد از جنگ در آن شرایط سخت کشورمان خودش را به اینجا رسانده است؟ دوست و دشمن اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران از همه تنگناها و پیچ و خم‌ها نه با سهولت بلکه با سختی و مشقت عبور کرده است و  ایران ملتی سرافراز، توانمند و دارای عزت دارد.


حجت الاسلام و المسلمین محسن اژه‌ای در ادامه بیان کرد: همواره نفس با سه دشمن یعنی شیطان، صفت‌ها و هوای نفسانی مواجهه است. اگر بخواهیم به کمال عالی انسانیت برسیم راهی جز غلبه بر این سه دشمن نداریم.


وی اضافه کرد: برای غلبه بر این سه دشمن نیازمند استمداد از پروردگار، بینایی و بصیرت و جهاد استقامت هستیم در مسیری که امروز هستیم پیوسته در برابر لغزش قرار داریم و با افرادی در ارتباط هستیم که مفسد و متهم  هستند.


حجت الاسلام و المسلمین محسن اژه‌ای در ادامه بیان کرد: ما باید مراقب باشیم که هوای نفس را با حق اشتباه نگیریم؛ چرا که گاهی فکر می‌کنیم عملی ارزشمند و انقلابی است؛ اما خوب که دقت می کنیم می بینیم در مسیر شیطان قرار گرفته‌ایم.


معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: زمانی کار سخت تر می شود که در یک فضای غبارآلود قرار بگیریم و تشخیص دوست و دشمن غیرممکن شود.


حجت الاسلام و المسلمین محسن اژه‌ای با بیان اینکه همواره در قرآن راه مقابله با این دشمنان برای ما معرفی شده است، گفت: در ۳۲ سوره از قرآن بیش از ۶۳ بار در مورد نفس شیطان صحبت شده است و خداوند ما را پرهیز می دهد از اینکه فریب شیطان را بخوریم.


وی اضافه کرد: ما باید دو انرژی داشته باشیم یکی اینکه سمت گناه نرویم و دیگری اینکه وقتی گناه به سمت ما می آید آن را پس بزنیم اگر بخواهیم در اجرای حکم و عدالت از آبرو و حیثیت مان بترسیم موفق نخواهیم بود.


معاون اول قوه قضائیه همچنین گفت: امروز ما باید بدانیم جایگاه قضاوت کجاست و وظیفه ما چیست و به خصوص وظیفه دادستان و همکارانش در صف اول مبارزه چیست.


معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اقدامات مثبت دولت در راستای مبارزه با فساد، گفت: من شاهد فعالیت‌ها و تلاش‌های دولت و شخص آقای جهانگیری در راستای مبارزه با فساد هستم، واقعاً دولت در تنگناهایی قرار دارد پس تقاضا داریم هر مقداری که می‌توانند در بحث مبارزه با فساد کمک کنند.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :