موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/54253 :کد

0

نرخ سود بانکی هنوز بالاست

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۳
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -نرخ سود بانکی هنوز بالاست

هنوز نرخ سود بانکی بسیار بالا بوده، مسئولین باید پس از مشاهده نتیجه میزان فعلی نرخ سود بانکی در بازار برای کاهش بیشتر تصمیم‌گیری کنند.

 

 

 

هنوز نرخ سود بانکی بسیار بالا بوده، مسئولین باید پس از مشاهده نتیجه میزان فعلی نرخ سود بانکی در بازار برای کاهش بیشتر تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، سیامک فرامرزی کارشناس بانک با بیان این مطلب افزود: هدف از کاهش نرخ سود سپرده‌ها، ایجاد رونق در اقتصاد کشور است تا پول‌های مردم از بانک‌ها خارج و به سمت رونق اقتصادی و تولید سرازیر شود این در حالیست که هنوز نرخ سود بانکی بالا است.
 
وی افزود: کاهش نرخ سود بانکی باید کنترل شده باشد چرا که ممکن است پول‌های مردم دوباره به سمت دلار، ارز، سکه و مسکن هدایت شود.
 
فرامرزی با اشاره به اینکه مسئولین به احتمال زیاد منتظر دیدن نتیجه نرخ سود بانکی در زمان کنونی هستند گفت: این طور که علائم نشان می‌دهد هنوز نرخ سود بانکی بالا است و مسئولین پس از مشاهده نتیجه میزان فعلی نرخ سود بانکی در بازار برای کاهش بیشتر تصمیم‌گیری می‌کنند.
 
این کارشناس بانکی بالا بودن نرخ سود بانکی را اصلی‌ترین دلیل نبود رغبت برای سرمایه‌گذاری دانست و اظهار داشت: تورم‌های بالا در دولت قبل و بالا بودن نرخ سود بانکی مردم را مجبور به سپرده‌گذاری در بانک‌ها کرده بود.
 
وی گفت: نرخ سود بانکی در کشورهای اروپایی تک رقمی بوده و با نرخ سود بانکی در کشور‌ ما فاصله زیادی دارد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :