موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/54268 :کد

0

فوتبال بازی کودکان داعشی با سرهای بریده

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -فوتبال بازی کودکان داعشی با سرهای بریده

گزارش یک موسسه انگلیسی از تمرکز و توجه ویژه گروه تروریستی داعش به کودکان به عنوان نسل آینده برای آموزش افکار و عقاید افراطی و خشونت بار به آنان پرده برداشت.

 

 

 

گزارش یک موسسه انگلیسی از تمرکز و توجه ویژه گروه تروریستی داعش به کودکان به عنوان نسل آینده برای آموزش افکار و عقاید افراطی و خشونت بار به آنان پرده برداشت.

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، "کویلیام" موسسه ای فعال در زمینه مبارزه با تروریسم در لندن که مورد حمایت سازمان ملل قرار دارد، گزارش کرد که کودکان تحت سلطه داعش، به مشارکت در اعدام های گروهی و بازی کردن فوتبال با سرهای بریده انسان مجبور می شوند تا تبدیل به عناصری خشن شوند.


موسسه کویلیام اعلام کرده است که نتایج این گزارش را روز چهارشنبه به پارلمان انگلیس ارائه خواهد کرد.


به گفته تهیه کنندگان این گزارش، داعش در بخش عمده ای ازتلاش های خود به تغییر فرهنگ کودکان و تبدیل آنان به عناصر تروریست، از طریق آموزش تعلیم افکار و عقاید افراطی تمرکز کرده است.


ایلنا نوشت: در گزارش موسسه کویلیام آمده است که نسل آینده از عناصر داعش، نسلی بهتر و خالص تر برای اهداف تروریستی این گروه به حساب می آید چرا که این نسل در سایه تعالیم "داعش" رشد کرده و به زندگی در سایه نظام های لائیک آلوده نشده اند و ایدئولوژی افراطی را نیاموخته اند، بلکه در سایه داعش رشد کرده اند و از زمان کودکی تا جوانی، ارزش های آنرا فرا گرفته اند.


این گزارش بعد از ظاهر شدن یک کودک انگلیسی به نام "عیسی دیر" در یک نوار تبلیغاتی داعش صادر شد، این کودک لباس نظامی به تن داشت و دور سرش را با سربندی مشکی بسته بود. عیسی مستثنی نیست و طبق گفته تهیه کنندگان این گزارش، گروه داعش طی 6 ماه، 12 کودک را استخدام کرده است.


در این گزارش آمده است که نظام آموزشی معمول در مدارس "داعش"، در آموزش کودکان و نوع فرهنگ آنان تاثیر مهمی دارد و نسل دوم از عناصر این گروه را به وجود آورده است، آموزش از مدرسه شروع می شود و سپس به کودکان افکار تکفیری و استفاده از سلاح برای ماموریت هایی مانند جاسوسی، جنگ وعملیات انتحاری آموزش داده می شود. کودکان در سن ده تا 15 سالگی به اردوگاه های آموزشی منتقل می شوند و در آنجا شیوه های مختلف و وحشیانه جنگ را یاد می گیرند؛ ولی به دختران اجازه شرکت کردن در اردوگاه های آموزشی داده نمی شود.


بر اساس این گزارش، در صورتی که کودکان به اوامر مسئولان داعش گوش ندهند، احیاناً اعدام می شوند.


طبق این گزارش، داعش در تبلیغات خود در فاصله اول اوت سال گذشته تا 9 فوریه 2016 به طور عمده از کودکان استفاده کرده است و به گفته محققان، کودکان در 254 مناسبت و تبلیغات برای گروه داعش شرکت داشته اند.


بر اساس این گزارش، کودکان به شیوه های مختلف مانند ایجاد رعب و وحشت و تهدید به کتک زدن، شکنجه، تجاوز و آدم ربایی مجبور به پیوستن به داعش می شوند.


هیات سازمان ملل در بغداد اعلام کرده است که داعش در ماه ژوئن 800 تا 900 کودک 9 تا 15 ساله را در مناطق مختلف عراق به ویژه در استان نینوا در شمال این کشور ربوده است.


محققان تاکید کرده اند که تحقیق آنان بر اساس آمارها و اطلاعات و نوارهای ویدئویی منتشر شده از سوی داعش و منابع آگاه وابسته به این گروه مبتنی است.


در این گزارش توصیه شده است که کمیته ای برای حمایت از نسل آینده در برابر خشونت و کمک به کودکانی که از سوی این گروه درمعرض افکار خشونت بار و افراطی قرار گرفته اند، تشکیل شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :