موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/54295 :کد

0

انتقاد مرکل از تصمیمات یکجانبه اتریش در بحران پناهندگان

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -انتقاد مرکل از تصمیمات یکجانبه اتریش در بحران پناهندگان

صدر اعظم آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات یکجانبه اتریش در بحران پناهندگان و اعمال محدودیت از طرف این کشور در پذیرش پناهجویان وارد کرد.

 

 

 

صدر اعظم آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات یکجانبه اتریش در بحران پناهندگان و اعمال محدودیت از طرف این کشور در پذیرش پناهجویان وارد کرد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان تصریح کرد که تلاش برای توافق بر سر پناهندگان سوری با ترکیه می تواند به توافق بر سر پناهندگان از دیگر کشورها از جمله عراق هم گسترش یابد.


وی که روز گذشته در گفتگو با  شبکه SWR  سخن می گفت همچنین تاکید کرد که برای ترکیه موضوع سوریه طبیعتا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نقطه اصلی توافق انجام گرفته در آینده با ترکیه باید این باشد که دولت آنکارا همه مهاجرانی که از خاک این کشور به اتحادیه اروپا سفر کرده اند از جمله پناهندگان سوری را برگرداند. در مقابل باید بسیاری از سوری‌ها از اردوگاه‌های پناهندگان این کشور توسط اتحادیه اروپا قبول مسئولیت شوند.


تسنیم نوشت: صدر اعظم آلمان همچنین این مسئله را که ترکیه در مذاکرات با اتحادیه اروپا دست بالا را دارد، رد کرده و گفت: بیشتر مسئله ایجاد تعادل بین منافع مطرح است. ترکیه در هر صورت نامزد عضویت در اتحادیه اروپاست. همچنین درباره موضوعات انتقادی مانند آزادی مطبوعات آشکارا سخن گفته می شود.


مرکل همچنین انتقاد شدیدی به محدودیت های اعمال شده از طرف اتریش علیه پناهندگان وارد کرده و گفت: من از این بابت قدردان اتریش نیستم و این را مایه سرور نمی‌دانم که تصمیمات یکجانبه گرفته شود.


صدر اعظم اتریش در مقابل چندین بار از آلمان درخواست کرده است که بالاخره یک محدودیت برای پذیرش پناهندگان اعمال کند.


صدر اعظم آلمان پیشرفت‌های کنونی در اتحادیه اروپا برای حل این مسئله را نسبتاً خوب ارزیابی کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :