موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/55375 :کد

0

توافق با ترکیه نباید به عنوان حل بحران پناهندگان به حساب آید

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۰
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -توافق با ترکیه نباید به عنوان حل بحران پناهندگان به حساب آید

وزیر خارجه اتریش از بستن مسیر بالکان بر روی پناهندگان استقبال کرده و تاکید کرد که توافق با ترکیه نباید به عنوان راه حل بحران پناهندگان به حساب آید.

وزیر خارجه اتریش از بستن مسیر بالکان بر روی پناهندگان استقبال کرده و تاکید کرد که توافق با ترکیه نباید به عنوان راه حل بحران پناهندگان به حساب آید.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه اتریشی "کوریر"، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش از بستن مسیر بالکان بر روی پناهندگان استقبال کرده گفت: ما ماه ها در این راستا کار کرده ایم.

 

وی در ادامه تصریح کرد که بیشترین قربانی زمانی در آبهای مدیترانه شکل می گیرد که ما درهای اروپا را باز بگذاریم و همواره انسان های بیشتری در این مسیر قرار گیرند.

 

کورس اعمال محدودیت ها از طرف کشورهای اسلوونی و صربستان علیه پناهندگان را پایان انتقال های بین کشورها ارزیابی کرده و این انتقاد را کرد که من در تابستان گفته بودم که این نادرست است. اینکه برای اکثر مهاجران تنها این مسئله مطرح است که به کشورهایی مانند آلمان یا اتریش برای یافتن یک زندگی بهتر بروند در اعتراضاتی که در مرزهای مقدونیه-یونان رخ داد مشخص است.

 

وزیر امور خارجه اتریش همچنین تصریح کرد که توافق با ترکیه نباید به عنوان راه حل بحران پناهندگان دیده شود. این می تواند تنها یک عنصر باشد، اروپا باید تا جایی که امکان دارد خود عمل کند. کمک ها باید در محل و برای فقیرترین فقرا وجود داشته باشد.

 

کشورهای اسلوونی و صربستان روز گذشته اعلام کردند که مسیر بالکا که از طریق آن سال گذشته بیش از یک میلیون نفر به اروپای غربی آمدند باید بسته شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :