موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/55435 :کد

0

تاکید مراجع تقلید بر لزوم تداوم سیره و منش شهدا

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -تاکید مراجع تقلید بر لزوم تداوم سیره و منش شهدا

مراجع تقلید و علما در دیدار با حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم توجه ویژه به خانواده شهدا و تداوم سیره و منش شهیدان تاکید کردند.

 

 

مراجع تقلید و علما در دیدار با حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم توجه ویژه به خانواده شهدا و تداوم سیره و منش شهیدان تاکید کردند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، مراجع تقلید و علما در دیدار با حجت الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران بر لزوم توجه ویژه به خانواده شهدا و تداوم سیره ومنش شهیدان تاکید کردند.

 

آیت‌الله سبحانی: امنیت و استقلال کشورمان را مدیون خون پاک شهدا هستیم

 

آیت الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار با رئیس بنیاد شهید اظهار داشت: شهدا دارای مقام بسیار بالایی هستند، شهید انسان وارسته‌ای است که از خود گذشته و همانند شمعی می‌سوزد تا دیگران از وی بهره‌مند شوند.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت شهادت در اسلام افزود: شهادت آخرین مرحله ایثار است و شهید در راستای پایداری اسلام و کشور جان خود را فدا کرده که نزد خداوند از اجر و پاداش بسیار بالایی برخوردار است.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه شهید نزد خدا از مقام بسیار بالایی برخوردار است و نزد خداوند روزی می‌خورد، گفت: امنیت و استقلال امروز کشورمان مدیون خون شهدا است و اگر شهدا از خودگذشتگی نمی‌کردند، ‌ شاهد این امنیت نبودیم.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: بنیاد شهید با تحت‌پوشش قرار‌ دادن شهدای منا و شهدای حرم اقدام شایسته‌ای انجام داد

 

آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان نیز در دیدار با شهیدی محلاتی بیان کرد: این موضوع که شهدای منا و شهدای حرم تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند، اقدام شایسته و قابل تقدیری است.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خانواده شهدا بیان کرد: خانواده شهدا محترم هستند و باید از آن‌ها تجلیل شود و در راستای رفع نیاز‌ها آن‌ها اقدام شود چون این موضوع سبب می‌شود جایگاه و اهمیت شهدا برای جامعه تبیین می‌شود.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شهادت سلاحی در برابر دشمنان است که سبب هراس آن‌ها شده، گفت: دشمن تلاش می‌کند تا به وسیله فضای مجازی نسل جوان را از فرهنگ ایثار و شهادت دور کند اما تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد دشمن نمی‌تواند اقدامی کند.

 

آیت الله نوری همدانی: شهادت طلبی سلاح ماندگاری اسلام و انقلاب است

 

آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیادشهید وامورایثارگران گفت: انقلاب اسلامی تحول عظیمی در جهان ایجاد کرده است که این موضوع به برکت خون شهدا و ولایت فقیه است.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شهادت طلبی سلاحی است که سبب ماندگاری اسلام و انقلاب اسلامی شده است، افزود: بیداری اسلامی در منطقه به برکت انقلاب اسلامی بود اما دشمن با برنامه‌های خود به مقابله با آن پرداخت، ولایت فقیه سبب شد تا دشمن نتواند برنامه‌های شوم خود علیه کشورمان را اجرا کند و وظیفه داریم با تبعیت از ولایت فقیه در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه شهادت طلبی سلاح شکست ناپذیری دربرابر دشمنان است، گفت: ولایت فقیه سبب شده است تا اسلام و تشییع در جهان تقویت شود و ملت‌های منطقه و جهان به در مسیر مقابله با حکام ظالم گام برداشته و در مسیر حقیقت حرکت کنند.

 

آیت الله علوی‌گرگانی: دیدار با خانواده شهدا توجه به معنویت‌ها و ارزش‌هاو باورهای دینی است

 

آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان نیز در دیدار با شهیدی محلاتی بیان کرد: باید به خانواده شهدا عنایت بیشتری داشت چرا که بعضی از شهدا سرپرست خانواده بودند و عدم رسیدگی به بازماندگان آن‌ها اثرات بدی در جامعه می‌گذارد.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه باید کاری کرد تا شهادت در جامعه محو نشود، عنوان کرد: از آنجایی که شهادت امری در راه خدا است باید یاد آن‌ها زنده نگه داشته شود چرا که این امر سبب ترغیب جوانان به دفاع از کشور و انقلاب می‌شود.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه شهدا مرهون وجود علما هستند، گفت: آمادگی جوانان برای جانفشانی و کشته شدن در راه خدا به دلیل رفتار و گفتار الهی امام خمینی (ره) بود.

 

آیت الله موسوی اردبیلی: تداوم مسیر شهدا یکی از نیازهای امروز جامعه است

 

آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار رئیس کل بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: اگر در گذشته نقایصی در بنیاد شهید بوده برداشته شده است اما اکنون اقدامات خوبی در بنیاد شهید انجام شده است.

 

استاد حوزه علمیه با اشاره به تداوم مسیر شهدا افزود: خانواده شهدا شاید احساس کنند فرزندان آن‌ها فراموش شده‌اند اما این گونه نیست و باید به گونه‌ای عمل کنیم که ادامه دهنده خون شهدا باشیم.

 

آیت الله موسوی اردبیلی بیان کرد: هرچه که کمک به خانواده شهدا انجام دهیم در حقیقت تقویت این خانواده‌ها را به همراه دارد، مقام شهدا مقام بسیار بالایی است و باید برای پاسداشت مقام شهدا در جامعه عمل کرد.

 

آیت‌الله جوادی‌آملی: مسئولان در راستای رفع نیاز و مشکلات فرزندان شهدا اهتمام داشته باشند

 

آیت الله جوادی آملی نیز در دیدار با شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدا زنده هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند، افزود: شهدا دارای ارزش و جایگاه بسیار بالایی در اسلام هستند و نزد خداوند از اجر بالایی برخوردارند.

 

مفسر قرآن کریم با بیان اینکه باید فرزندان شهدا شناسایی شوند و در راستای رفع نیازهای آن‌ها اقدام شود بیان کرد: اگر فرزندان شهدا وارد حوزه علمیه شوند، فضای حوزه معطرمی‌شود و اگر دانشجو شدند، دانشگاه‌ها به حضور آن‌ها معطر می‌شود.

 

وی با بیان اینکه نظام اسلامی به برکت خون شهدا شکل گرفت تصریح کرد: همه وظیفه دارند تا ادامه‌دهنده راه و مسیر شهدا باشند و در این زمینه نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :