موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/55443 :کد

0

مجلس آمریکا: ایران با ادامه شلیک موشک، اوباما رامسخره می‌کند

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۲:۱۹
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -مجلس آمریکا: ایران با ادامه شلیک موشک، اوباما رامسخره می‌کند

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید ایرانیان با ادامه شلیک آزمایشی موشک‌های خود، قول های اوباما برای تقابل با رفتارهای خطرناک ایران را به سُخره گرفته‌اند.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید ایرانیان با ادامه شلیک آزمایشی موشک‌های خود، قول های اوباما برای تقابل با رفتارهای خطرناک ایران را به سُخره گرفته‌اند.


به گزارش تحلیل ایران، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به شلیک آزمایشی موشک‌های ایران در صبح‌گاه امروز واکنش نشان داد.


در متن این بیانیه که به قلم «اِد رویس» رئیس این کمیته نوشته شده، آمده: «ایران اوباما که قول داده با رفتارهای خطرناک و غیرقانونی این کشور مقابله کند را مسخره می‌کند. امروز دومین روز متوالی بود که رژیم ایران با نقض تحریم‌های سازمان ملل، موشک بالستیک شلیک کرد.»


ایران روز چهارشنبه دو موشک «قدر» را از شمال کشور به سمت اهدافی در جنوب شرقی کشور شلیک کرد؛ مسافت سکوی پرتاب تا نقطه فرود آمدن سر جنگی موشک، 1400 کیلومتر بود.


اِد رویس در ادامه بیانیه خود نوشته: «این موشک‌های آخری‌ آنگونه که گزارش شده، برای حمله به متحد ما اسرائیل طراحی شده و جمله "اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود" بر روی آن حک شده بود.»


نماینده جمهوری‌خواه با استفاده از این موضوع به موضع دولت دموکرات اوباما تاخته و نوشته: «در میانه این رویدادها، دولت اوباما به جای محکومیت قوی آزمایشات موشکی خطرناک ایران، در حال پرداختن به جزئیات فنی است.»


دیشب سخنگوهای کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بودند که شلیک موشک بالستیک در حکم نقض قطعنامه 2231 یعنی همان قطعنامه رفع 6 تحریم شورای امنیتی ایران است ولی برجام آسیب ندیده است.


در پاراگراف انتهایی بیانیه اِد رویس، با لحنی هشدارآمیز نوشته شده: «حقیقت این است، اگر ایران ببیند که می تواند بدون رویارو شدن با عواقب کار خود، تحریم‌های موشکی سازمان ملل را نقض کند، توافق هسته‌ای را نیز زیر پا خواهد گذاشت.»


رویس خطاب به دولت کشورش نوشته: «پرزیدنت اوباما باید همه تحریم‌های علیه برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و نقض حقوق‌بشر ایران را اعمال کند و دیگر نظر به راهی دیگر برای تعامل با ایران نداشته باشد.»


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :