موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/55469 :کد

0

دعوی قانونی جمهوریخواهان علیه وزارت خارجه آمریکا

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۰
تعداد بازدید : ۱۰۶   
 تحلیل ایران -دعوی قانونی جمهوریخواهان علیه وزارت خارجه آمریکا

کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکا روز چهارشنبه با هدف دست پیدا کردن به ایمیل های مبادله شده میان کلینتون و مشاوران وی درزمان تصدی وزارت خارجه این کشور علیه مسئولین وزارت خارجه آمریکا اقامه دعوی کرد.

 

کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکا روز چهارشنبه با هدف دست پیدا کردن به ایمیل های مبادله شده میان هیلاری کلینتون و مشاوران وی در زمان تصدی وزارت خارجه این کشور علیه مسئولین وزارت خارجه آمریکا اقامه دعوی کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکا در ادامه مجادلات طولانی این حزب با مسئولین دولت و وزارت خارجه آمریکا بر سر ایمیل های کاری و اداری هیلاری کلینتون که در زمان وزارت خارجه این کشور با استفاده از کامپیوتر شخصی وی مبادله شده بود ، روز چهارشنبه بااقامه یک دعوی قانونی دولت آمریکا و وزارت خارجه این کشور را به نقض قوانین کشور در خصوص آشکار کردن مدارک مورد درخواست این حزب متهم کرد.


رینس پریبوس رییس کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر نوشت که وزارت خارجه آمریکا مدت ها حقوق مشروع رسانه ها و جامعه آمریکا را درچهارچوب ماده قانونی آزادی اطلاعات در مورد مدارک و اطلاعات مربوطه زیرپا گذاشته وحالا وقت آن رسیده است که ازقانون تبعیت کند.


در این دعوی قانونی از وزارت خارجه آمریکا خواسته شده است تا همه ایمیل ها و مبادلات الکترونیکی میان کلینتون، رییس دفتر مخصوص و همه مشاوران او در زمان تصدی وزارت خارجه این کشور دراختیار کمیته حزب و اذهان عمومی مردم آمریکا قرار داده شود.


در بیانیه این حزب هدف ازاین اقامه دعوی اطمینان پیدا کردن از دسترسی مردم آمریکا به اطلاعات کافی در این رابطه و به منظور تصمیم گیری درمورد صلاحیت هیلاری کلینتون جهت کسب مقام ریاست جمهوری آمریکا ذکر شده است.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :