موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی امداد و نجات

a/55521 :کد

0

تمهیدات آتش‌نشانی در چهارشنبه آخرسال

  پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۷:۱۴
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -تمهیدات آتش‌نشانی در چهارشنبه آخرسال

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ابلاغ دستورالعمل چهارشنبه سوری به مناطق ۲۲گانه شهر تهران خبر داد و گفت:کلیه پرسنل و ایستگاه ها در قالب ۱۰۰تیم عملیاتی و ۴۵۰۰ نیرودر آماده باش کامل هستند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ابلاغ دستورالعمل چهارشنبه سوری به مناطق ۲۲گانه شهر تهران خبر داد و گفت:کلیه پرسنل و ایستگاه ها در قالب ۱۰۰تیم عملیاتی و ۴۵۰۰ نیرودر آماده باش کامل هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ابلاغ دستورالعمل چهارشنبه سوری به مناطق ۲۲گانه شهر تهران خبر داد و گفت:کلیه پرسنل و ایستگاه ها در قالب ۱۰۰تیم عملیاتی و ۴۵۰۰ نیرودر آماده باش کامل هستند. مجتبی عبدالهی در جلسه شورای معاونین خدمات شهری که با حضور مدیران ارشد این حوزه و معاونین خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه برگزار شد، گفت: تغییر و تحول در سطح شهر تهران در آستانه عید نوروز و در طرح استقبال از بهار باید به شکل محسوسی دیده شود.

 

مهر نوشت: برنامه ریزی های انجام گرفته در سطح مناطق ۲۲گانه باید تغییرات اساسی در شهر تهران صورت گیرد و با نگهداشت مستمر؛ شهر برای حضور میهمانان نوروزی کاملا تمیز و مرتب باشد.تمامی مناطق در طرح استقبال از بهار نسبت به حذف زوائد بصری در چندین محور در مناطق ۲۲گانه اقدام کنند و پیرایش شهری،شستشوی المان ها، تابلوها،مغازه ها،کرکره ها و سایبان ها،جداره ها و... مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی بر پرداخت مطالبات پیمانکاران تاکید کرد و گفت:نباید طلب هیچ پیمانکاری از سال ۹۴ به سال ۹۵ منتقل شود و تا پایان سال باید مطالبات آنان پرداخت شود. رفع نقص و مشکلات سرویس های بهداشتی در سطح نواحی و مناطق نیز به صورت ویژه انجام شود.بازسازی اساسی و نگهداری از سقاخانه ها و جمع آوری سقاخانه هایی که قابلیت تعمیر ندارند نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی بر توجه به فضای سبز بوستان ها، کنار خیابان ها،رفیوژهای میانی، توجه ویژه به بزرگراه ها،کاشت درخت، کنترل رنگ آمیزی جداول و گاردیل ها و..تاکید کرد و گفت: تیم ستادی در چندین گروه در تمامی  پارک ها تشکیل و به بازدید از آبنماها و وسایل بازی کودکان و... در جهت رفع مشکلات موجود بپردازند.معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر رفع سد معبر در نواحی و سطح مناطق، گفت:سد معبر یک از معضلات شهری است و مسوولیت رفع سد معبر با مناطق و نواحی است و شرکت شهربان و حریم بان نظارت عالیه دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰ روز بازار در سطح شهر تهران دایر است، گفت:با برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل؛درصدد جانمایی و راه اندازی چندین شب بازار برای نیازمندان واقعی هستیم.خیابان های ولیعصر(عج) و انقلاب با ریسه های خریداری شده و توسط سازمان زیباسازی به شکل طاق نصرت، آذین بندی و نورپردازی  خواهند شد.با توجه به شهادت حضرت فاطمه(س) شهر متناسب با این ایام آماده برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) خواهد شد.

عبدالهی با تاکید بر این  که روز سه شنبه تمامی مناطق و نواحی باید در آماده باش کامل باشند، اذعان داشت:توصیه های مهم ایمنی و حریق برای چهارشنبه آخر سال به شهروندان از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صورت گیرد، ضمن این که دستورالعمل چهارشنبه سوری نیز به مناطق ۲۲گانه ابلاغ خواهد شد.وی به آماده باش تمامی پرسنل و ایستگاه ها در قالب ۱۰۰تیم عملیاتی و ۴۵۰۰ نیرو در نواحی و سطح شهر تهران پرداخت و گفت:تمامی خودروهای عملیاتی و تیم های پیاده در مناطق و نواحی ۱۲۳ گانه و گشت موتورسیکلت  و... مسئولیت ایمنی شهر را بر عهده دارند.

عبدالهی تصریح کرد: با توجه به اینکه مناطق ۲۲ گانه مکان ها و نقاط پر خطر و ناایمن را شناسایی و تهیه کردند، بنابراین براساس تجربیات سال های گذشته نسبت به معرفی این نقاط به سازمان آتش نشانی اقدام کنند . وی بر استفاده از ظرفیت ماشین آلات آتش نشانی تاکید کرد و گفت:تجهیزات کامل خاموش کننده،آبگیری تمامی تانکرها و استقرار آنها در محل های تعیین شده،تخلیه کلیه مخازن و جمع آوری مخازن پلاستیکی،توصیه به جایگاه های پمپ بنزین در سطح مناطق و یادآوری توصیه های ایمنی به آنان و... در دستور کار سازمان آتش نشانی قرار گیرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :