موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/55524 :کد

0

رفتار ایران پس از توافق هسته ای بدتر شده است

  پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۹
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -رفتار ایران پس از توافق هسته ای بدتر شده است

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی گفت: رفتار بی ثبات کننده ایران از زمان توافقنامه هسته ای در ماه ژوئیه گذشته بدتر شده است.

 

 

 

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی گفت: رفتار بی ثبات کننده ایران از زمان توافقنامه هسته ای در ماه ژوئیه گذشته بدتر شده است.
به گزارش تحلیل ایران ؛ سناتور جان مک کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در جلسه بررسی نامزدی ژنرال جوزف وُتل به منظور تصدی سمت ریاست بر فرماندهی مرکزی آمریکا و ژنرال ریموند توماس به عنوان فرمانده فرماندهی عملیات ویژه آمریکا، که در تاریخ نهم مارس برگزار شده بود، در اظهاراتی گفت: با توجه به رویدادهای اخیر، میخواهم به طور خاص درباره رفتار بی ثبات کننده رژیم ایران اظهار نگرانی کنم که از زمان توافقنامه هسته ای در ماه ژوئیه گذشته بدتر شده و بهتر نشده است. همین دیروز بود که ایران اقدام به پرتاب چندین موشک بالستیک از چندین نقطه کرد که براساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا ممکن است ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد. این اقدام پس از آزمایش موشک های پیشرفته ایران در ماه اکتبر صورت می گیرد که ناقض قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد بود. ایران اقدام به پرتاب موشک در فاصله هزار و پانصد یاردی از ناو هواپیمابر آمریکایی در ماه دسامبر کرده بود و در ماه ژانویه نیز ایران به صورت غیر قانونی اقدام به توقیف دو قایق نیروی دریایی آمریکا و بازداشت ده  ملوان آمریکایی کرد که چنین اقدامی  نقض قانون بین الملل و سنت صدها ساله دریانوردی بود. 
 
جان مک کین افزود: من مطمئن نیستم که کدام یک بدتر است: اینکه آیت الله(خامنه ای) روی سینه مرید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اقدام به این عمل غیر قانونی و تحریک کننده کرد، مدال می چسباند، یا  فقدان خطرناک و شرم آور محکومیت از جانب مقامات ارشد دولت (آمریکا)؟

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: چنین سکوتی باعث قدرتمند ترشدن میانه رو ها نخواهد شد بلکه باعث جسور شدن قلدرها می شود و هر تحریک کنندگی که با آن برخورد نشود ، احتمال اشتباه محاسبات و کشیده شدن به یک مناقشه گسترده تر را به همراه دارد. من با رابرت گیتس وزیر دفاع سابق آمریکا هم نظر هستم که اخیرا گفته است  مشکل اصلی سیاست آمریکا در خاورمیانه این است که راهبرد روشنی ندارد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :