موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/55590 :کد

0

دستور کاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس

  پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -دستور کاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس

کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه هفته آینده با حضور نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به بررسی کلیات لایحه برنامه ششم می‌پردازد.

 


کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه هفته آینده با حضور نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به بررسی کلیات لایحه برنامه ششم می‌پردازد.
 

به گزارش تحلیل ایران، دستور جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس به شرح زیر است؛

کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در جلسه روز دوشنبه هفته آتی خود به ادامه بررسی و تصویب آیین‌نامه داخلی کمیسیون و رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم توسعه با حضور نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می‌پردازد.

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ونظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی نیز موضوع حمایت از تولید ملی در قراردادهای مشارکت خارجی در حوزه فولاد در شرایط پساتحریم را با حضور مسئولین مورد رسیدگی قرار می‌دهد.براساس این گزارش،‌کمیسیون آموزش،‌تحقیقات و فناوری مجلس نیز ادامه بررسی طرح تشکیل سازمان نوآوری، تجاری‌سازی و حمایت از فناوری‌های راهبردی را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون اجتماعی نیز ضمن بررسی طرح تشکیل سازمان نوآوری، تجاری‌سازی و حمایت از فناوری‌های راهبردی، طرح استفساریه بند «ب» قانون اصلاح تبصره 2 ماده واحده قانون اجازه پرداخت وظیفه و مستمری وراث کارمندان و برقراری حقوق وظیفه در مورد فرزندان و نواگان اناث مصوب 1363 و طرح الحاق یک تبصره به ماده 125قانون مدیریت خدمات کشوری را بررسی می‌کند.

کمیسیون اقتصادی مجلس نیز به ادامه رسیدگی و بررسی گزارش ارایه شده از سوی هیات تحقیق و تفحص از عملکرد منطقه آزاد اروند می‌پردازد.همچنین، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن مروری بر آخرین اخبار و تحولات با حضور مسئولین، انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا را در دستور کاری خود دارد.

ایسنا نوشت: بررسی لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قبرس به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر در آمد به انضمام تشریفات (پروتکل) الحاقی نیز در دستور کار اعضای کمیسیون انرژی مجلس قرار دارد.کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ؛ بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه را با حضور مسئولین وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی کشور مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف وانتخابات شورهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را در دستور کار خود دارد.ادامه بررسی لایحه اساسنامه سازمان پست جمهوری اسلامی ایران،‌ارجاعی از صحن علنی مجلس براساس اصل 85 قانون اساسی نیز در جلسه کمیسیون صنایع مورد رسیدگی قرار دارد.

کمیسیون عمران مجلس نیز به بررسی آخرین وضعیت آمادگی دستگاه‌های دخیل در تامین خدمات ایمنی حمل و نقل در ایام نوروزی با دعوت از وزارت‌خانه‌های راه وشهرسازی، کشور، بهداشت و درمان،‌ نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر می‌پردازد.کمیسیون قضائی وحقوقی مجلس نیز بررسی طرح‌های جرم سیاسی(اعاده شده از شورای نگهبان)، اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی و نیز طرح اصلاح ماده 241 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت را در دستور کاری خود دارد.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :