موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/55601 :کد

0

امت اسلامی در برابر کشتارهای رژیم صهیونیستی ساکت ننشیند

  پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -امت اسلامی در برابر کشتارهای رژیم صهیونیستی ساکت ننشیند

مرجع تقلید شیعیان گفت: در مقابل داعش و بوکوحرام باید به میدان عمل آمد و در برابر کشتارهای رژیم صهیونیستی نباید سکوت نکرد.

 

 

مرجع تقلید شیعیان گفت: در مقابل داعش و بوکوحرام باید به میدان عمل آمد و در برابر کشتارهای رژیم صهیونیستی نباید سکوت نکرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان هفدهمین کنگره بین‌المللی نهج‌البلاغه با اشاره به اینکه نهج‌البلاغه دریایی عمیق است و پس از قرآن کریم کتابی به جامعیت نهج البلاغه نداریم، اظهار داشت: نهج البلاغه جامعه‌ترین کتاب در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی است.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بسیار خوب است که در حوزه علمیه نهج‌البلاغه مورد توجه قرار گرفته است، افزود: سندیت این کتاب مانند قرآن کریم است و کسانی که در مورد آن تردید می‌کنند باید سندی بیاورند که بتوانند سندیت آن را مورد سوال قرار دهند.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به عهدنامه مالک اشتر گفت: ادله‌هایی که برای لزوم ولایت فقیه داریم ادله محکمی است و یکی از دلایل محکم ما برای اثبات ولایت فقیه همین عهدنامه است.

وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) خطاب به مالک اشتر می‌فرماید که خواص معیار نبوده و عمود دین و مردم‌سالاری مردم هستند، تصریج کرد: حاکمان با این دید باید به مردم نگاه کنند و نگاه از بالا به پایین به مردم نداشته باشند.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به سطح بالای خطبه‌های حضرت علی (ع) گفت: این خطبه‌ها درمسجد کوفه و میدان جنگ خوانده شده و این مسئله نشان دهنده بالا بودن سطح مردم آن زمان بوده است.

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه در خطبه‌ها و کلام حضرت امیرالمومنین(ع) مطالب نغز فراوانی وجود دارد، گفت: پرچم جامعه اسلامی را باید کسی که اهل بصیرت، صبر و استقامت است، به‌دوش بکشد و باید خطبه‌های حضرت را به صورت دسته بندی شده به جامعه ارائه کرد.

 

وی با بیان اینکه برخی از خطبه‌ها مانند خطبه شقشقیه دارای حساسیت بالای است، تصریح کرد: در این خطبه درد دل‌های امیرالمومنین(ع) بیان شده و باید گفت ولایت فقیه یک بحث فلسفی، کلامی، تاریخی و فقهی است و هر کدام از علما در رابطه با آن ادله روشنی بیان کرده‌اند.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مدیریت جامعه از طرف خداوند معرفی می‌شود و فردی که شایستگی داشته باشد باید برای مدیریت جامعه انتخاب شود، بیان کرد: از نظر فلسفی نیاز جامعه به ولایت فقیه از از اوجب واجبات است و از دیدگاه ابن سینا از میان افراد اعلم و اعقل

باید ولایت به فرد اعقل داده شود.

 

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه به نوشتن و بحث نباید اکتفا کرد، گفت: در مقابل داعش و بوکوحرام باید به میدان عمل آمد و درمیدان عمل بود و در برابر کشتارهای رژیم صهیونیستی نباید سکوت نکرد.

 

وی با تأکید برعملگرا بودن دربرابر گروه‌های تکفیری و دشمنان اسلام بیان کرد: تنها به بیان و قلم اکتفا نکرده و باید در میدان عمل به مقابله با دشمنان پرداخت.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :