موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/55684 :کد

0

ایران منشا قدرت وعزت جهان اسلام و حامی همه مسلمانان است

  پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۵
تعداد بازدید : ۲   
 تحلیل ایران -ایران منشا قدرت وعزت جهان اسلام و حامی همه مسلمانان است

شیخ «عبدالامیر قبلان» نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان تقویت و تحکیم پل ارتباطی بین ایران و همه کشورهای جهان اسلام را با هدف تحقق وحدت مسلمانان و گسترش همکاری آنها خواستار شد.

شیخ «عبدالامیر قبلان» نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان با تاکید به این که «جمهوری اسلامی ایران منشا قدرت وعزت جهان اسلام و حامی همه مسلمانان است»، تقویت و تحکیم پل ارتباطی بین ایران و همه کشورهای جهان اسلام را با هدف تحقق وحدت مسلمانان و گسترش همکاری آنها خواستار شد.

به گزارش تحلیل ایران، شیخ قبلان روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله « محمد محمدی ری شهری» تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)،عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس دانشگاه قرآن و حدیث گفت که کشورهای جهان اسلام باید بلوکی قدرتمند و متحد در رویاروئی با توطئه ای دشمنان دین و انسانیت باشند.


وی افزود: مومنان باید روابط و همکاری بین خود را با هدف خدمت به انسانیت و منافع مسلمانان و همه جهان تقویت کنند.


شیخ قبلان با بیان این که «جمهوری اسلامی ایران منشا قدرت وعزت جهان اسلام و حامی همه مسلمانان است»، اظهارداشت: ایران خواستار پیاده شدن اسلام از راه صحیح و معتدل است و برای بزرگ و گرامی ماندن دین اسلام تلاش می کند.


نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان خاطرنشان کرد: همه ما باید برای ترویج دین اسلام از طریق حکمت و موعظه حسنه تلاش کنیم و راه ترویج اسلام ، تروریسم و خشونت نیست.


شیخ قبلان و آیت الله محمدی ری شهری در این دیدار که « محمد فتحعلی» سفیر ایران و « محمد مهدی شریعتمدار» رایزن فرهنگی ایران در لبنان و حجت الاسلام و المسلمین « عبدالهادی مسعودی» حضور داشتند، روابط دوجانبه دو ملت و دولت برادر ایران و لبنان و راه های تقویت آن، مسائل جهان اسلام و اوضاع لبنان و منطقه را بررسی کردند.


وی از لبنان به عنوان وطن دوم آیت الله محمدی ری شهری یاد کرد و ضمن خیرمقدم به وی، موفقیت های جمهوری اسلامی را موجب خیر و برکت برای جهان اسلام خواند و آنها را تبریک گفت.


شیخ قبلان با بیان این که « ایران با هوشیاری ملت و حکمت رهبری خود بر مستکبران و ظالم ها پیروز شده است»، تصریح کرد: بسیار ضروری است که تلاش شود تا ایران ، کعبه آمال و مورد اهتمام همه مومنان جهان که خواستار حفظ وحدت، پیشرفت و توسعه آن هستند، باشد.


آیت الله محمدی ری شهری نیز با ابراز خرسندی از ملاقات با شیخ قبلان ، این دیدار را « ممتاز» توصیف کرد و خواستار طول عمر و صحت و سلامت وی شد.


عضو مجلس خبرگان، تاکید کرد: ما امروز به وجود علمائی مانند شیخ قبلان برای رویاروئی با تکفیری های شرور در زمین مرتکب فساد ، کشتار و ویرانی می شوند، هستیم.
آیت الله محمدی ری شهری برگزاری این گونه ملاقات ها را به نفع اسلام و مسلمانان در سراسر جهان اسلام دانست.


رئیس دانشگاه قرآن و حدیث از دیروز چهارشنبه در لبنان به سر می برد و در چارچوب برنامه های پیش بینی شده ، از جامعه المصطفی العالمیه – شاخه لبنان بازدید و با مسئولان این دانشگاه دیدار و گفت وگو کرد.


آیت الله محمدی ری شهری همچنین در مراسم اختتامیه المپیاد قرآنی و حدیث که به ابتکار جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد، شرکت و سخنرانی کرد.


عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین در مراسم بزرگداشت فرمانده شهید حزب الله ، « علی احمد فیاض» شرکت و از مرکز علمی مطالعات و پژوهش های قرآنی دیدن و با شیخ « احمد قیس» و پژوهشگران این مرکز گفت وگو کرد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :