موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/55691 :کد

0

کری: طرح جایگزینی درباره حل بحران سوریه وجود ندارد

  پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۷
تعداد بازدید : ۱۴۵   
 تحلیل ایران -کری: طرح جایگزینی درباره حل بحران سوریه وجود ندارد

وزیر خارجه آمریکا با رد وجود طرحی جایگزین برای سوریه در صورت شکست آتش‌بس، اظهار داشت آمریکا تاکنون درباره نقسیم و تجزیه سوریه سخنی نگفته است.

وزیر خارجه آمریکا با رد وجود طرحی جایگزین برای سوریه در صورت شکست آتش‌بس، اظهار داشت آمریکا تاکنون درباره نقسیم و تجزیه سوریه سخنی نگفته است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از «النشره»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با یک شبکه کانادایی اعلام کرد: واشنگتن نگفته است در صورتی‌که توافق آتش‌بس در سوریه شکست بخورد، طرح جایگزینی (طرح بی) درباره حل بحران سوریه وجود دارد.


کری خاطرنشان کرد: ما حتی درباره گزینه جایگزین سخنی نگفته‌ایم و تاکنون جزئیات آن طرح را ارائه نداده‌ایم.


وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: یک فرض‌ و گمانه‌زنی عمومی درباره این طرح وجود دارد و من نمی‌خواهم درباره تقسیم سوریه صحبت کنم و هیچ‌یک از اعضای گروه بین‌المللی حمایت از سوریه درباره تقسیم حرف نمی‌زنند. ما درباره حفظ سوریه به عنوان کشوری یکپارچه، یک ملت سکولار و حفظ تمامی اقلیت‌ها، به طوری‌که مردم سوریه بتوانند حاکمیت آینده خود را تعیین کنند، در حال صحبت هستیم. این تمام چیزی است که تاکنون بر روی میز مذاکرات مطرح شده‌اند.


وی درباره ایده «تغییر نظام» در سوریه گفت: ما با گروه بین‌المللی حمایت از سوریه درباره تغییر «بشار اسد» (رئیس‌جمهوری سوریه) صحبت کرده‌ایم. ما می‌خواهیم نهاد دولت را حفظ کنیم. ما خواستار فروپاشی کامل سوریه نیستیم. ما باید یک پیوستگی داشته باشیم ولی اسد نمی‌تواند در رأس آن قرار گیرد و این ایده کلی پشت مذاکرات ژنو است. یک ضرورت وجود دارد و آن این است که دولتی انتقالی به جای دولت اسد تشکیل شود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :