موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/55743 :کد

0

دنبال یافتن راه توسعه روابط بانکی با ایران هستیم

  جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۲:۴۱
تعداد بازدید : ۳۰۰   
 تحلیل ایران -دنبال یافتن راه توسعه روابط بانکی با ایران هستیم

سفیر ژاپن در ایران گفت: بعد از تحریم ها به دنبال این می گردیم که چگونه شرایط لازم را برای توسعه روابط بانکی با ایران به کار گیریم.

سفیر ژاپن در ایران با بیان اینکه سخت در تلاش هستیم در شرایط پسا برجام حضور خود را در ایران گسترش دهیم گفت: بعد از تحریم ها به دنبال این می گردیم که چگونه شرایط لازم را برای توسعه روابط بانکی با ایران به کار گیریم.


به گزارش تحلیل ایران ،هیرو یاسو کوبایاشی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: ما سخت در تلاش هستیم که در شرایط پسا برجام حضور خود در ایران را گسترش دهیم.


وی افزود: در این ارتباط توافقنامه‌ای در زمان سفر آقای طیب‌نیا وزیر اقتصاد ایران  به ژاپن به امضاء رساندیم.


سفیر ژاپن در ایران ادامه داد: بر این اساس، قراردادی به ارزش 10 میلیارد دلار آمریکا در این سفر بین دو کشور به امضا رسید. میان ژاپن و ایران از گذشته روابط خوبی وجود داشته است و در شرایط فعلی نیز  ژاپن تمایل زیادی برای حضور در ایران دارد.


وی در پاسخ به اینکه آیا بانک‌های ژاپنی در شرایط  پسابرجام به ایران می آیند؟ تصریح کرد: برخی بانک‌های ژاپنی اکنون در ایران حضور دارند.


این مقام ژاپنی گفت: بعد از تحریم ها ما به دنبال این می گردیم که چگونه شرایط لازم را برای توسعه روابط بانکی با ایران به کار گیریم.

/ ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :