موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/55771 :کد

0

کمیته ۷ نفره با هدف برنامه‌ریزی برای سیاست‌های اصولگرایان

  جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -کمیته ۷ نفره با هدف برنامه‌ریزی برای سیاست‌های اصولگرایان

نماینده مردم قم از تشکیل کمیته‌ای ۷ نفره برای تعیین سیاست‌های فراکسیون اصولگرایان در مجلس دهم خبر داد.

 

 

نماینده مردم قم از تشکیل کمیته‌ای 7 نفره برای تعیین سیاست‌های فراکسیون اصولگرایان در مجلس دهم خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، امیرابادی"احمد امیرآبادی‌فراهانی" نماینده مردم قم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از تشکیل کمیته‌ای 7 نفره از اصولگرایان با هدف برنامه‌ریزی برای سیاست‌های فراکسیون اصولگرایان در مجلس دهم خبر داد.طی جلسه‌ای با حضور 46 نفر از اعضای فراکسیون اصولگرایان که توانسته‌اند برای مجلس دهم نیز انتخاب شوند، کمیته‌ای متشکل از 7 نفر از نمایندگانی چون حجت‌الاسلام سالک، محمد دهقان، محمدمهدی زاهدی، فولادگر و بنده شکل گرفت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: قرار است این کمیته طی جلسات خود سازوکار و سیاست‌های فراکسیون اصولگرایان را در مجلس آینده مشخص کند.امیر‌آبادی فراهانی همچنین در واکنش به رایزنی‌های دو تن از نمایندگان برای انتخابات ریاست مجلس دهم نیز گفت: اکنون صحبت کردن در مورد انتخابات هیئت رئیسه بسیار زود است زیرا هنوز 69 کرسی در مجلس آینده تعیین و تکلیف نشده و مسلما انتخابات مرحله دوم وزن‌کشی‌های مجلس را تغییر خواهد داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه قطعا نمایندگان منتخب دور دوم در انتخابات هیئت رئیسه مجلس دهم تعیین کننده خواهند بود، گفت: بنده معتقدم مجلس دهم برخلاف مجلس کنونی از خط‌کشی‌های سیاسی شفاف‌تری برخوردار خواهد بود و دیگر نماینده‌ای نمی‌تواند مانند مجلس نهم مغازه دو نبش داشته باشد.

وی دو جریان اصلی اصلاح‌طلبی و اصولگرایی را در نحوه اداره کشور موثر دانست و اظهار داشت: نمی‌توان کشور را تنها با یک تفکر اداره کرد همانند مجلس که باید در آن یک جریان اقلیتی نیز حضور داشته باشند. دیگر حضور نماینده مستقل معنا ندارد و افراد باید خط‌کشی‌های سیاسی خود را مشخص کنند زیرا برخی نمایندگان در رفتار و شعارهایشان در حوزه‌های انتخابیه‌ خط کشی‌‌های سیاسی غیر از منش واقعیشان معرفی می‌کنند.

امیر‌آبادی فراهانی افزود: نمایندگان مجلس باید مواضع خود را نسبت به مسائل سیاست داخلی، سیاست خارجی و ... کاملا مشخص کنند. حدود 90 کرسی اصلاح‌طلب در مجلس دهم قطعا موجب تشکیل یک فراکسیون قوی خواهد شد.در 50 حوزه انتخابیه اصولگراها در مقابل اصلاح‌طلبان یا اعتدالگرایان، 9 حوزه اصولگرایان در مقابل اصولگرایان و در 10 حوزه اصلاح‌طلبان در مقابل اصلاح‌طلبان در دور دوم انتخابات با یکدیگر رقابت می‌کنند.

نماینده مردم قم خاطرنشان کرد: تاکنون اکثریت مجلس دهم با اصولگرایان بوده اما انتخابات دور دوم در 50 حوزه بسیار مهم است و اگر اکثریت منتخبان اصولگرایان باشند، اتفاقات جدیدی در هیئت رئیسه خواهد افتاد.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :