موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/55780 :کد

0

تغییرات زیست محیطی در جریان است

  جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۶
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -تغییرات زیست محیطی در جریان است

حفاظت از محیط زیست باید امری وجدانی و ایمانی تبدیل شود تا دیگر شاهد تخریب جنگل ها، مراتع، نابودی منابع آبی و انبوه زباله در شهرها و طبیعت نباشیم.

 

 

 

حفاظت از محیط زیست باید امری وجدانی و ایمانی تبدیل شود تا دیگر شاهد تخریب جنگل ها، مراتع، نابودی منابع آبی و انبوه زباله در شهرها و طبیعت نباشیم.

 

 

 

به گزارش به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا، فرهاد توحیدی در مراسم کاشت درخت در باغ هنر پردیسان افزود: می گویند زمین گرمتر می شود، به واقعیت تبدیل شدن این گفته به معنای آب شدن یخچال ها و به زیرآب رفتن کشورها و جزایر زیادی است که به طور قطع تبعات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.


وی اظهار کرد: چندی پیش بیش از 190 کشور جهان در پاریس گردهم آمدند تا با اتخاذ تصمیماتی مانع گرمتر شدن زمین تا دو درجه شوند که بر این اساس کشورها متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شدند.


وی تاکید کرد: این نشست و نگرانی ها نشان می دهد که تغییرات زیست محیطی در جریان است، محیط زیست شکننده و ناپایدار شده و دیگر توان تخریب بیشتر را ندارد.


توحیدی ادامه داد: اکنون وظیفه ما در مقابل این تخریب ها چیست؛ حتی اگر هزاران هزار اصله درخت هم کاشته شود اما در مقابل روند تخریب متوقف نشود فایده ای نخواهد داشت.


وی به ساخت سد شفارود با ارتفاع 170 متر در استان گیلان اشاره کرد و گفت: در برآورد اولیه مشخص شده بود که با ساخت این سد حدود 300 هکتار از جنگل های هیرکانی تخریب می شود که سازمان محیط زیست مانع و خواستار بازنگری این طرح شد؛ در مرحله بعدی این میزان به 90 هکتار رسید، حتی اگر این وسعت نیز تخریب شود دیگر قابل جبران نیست.
توحیدی ادامه داد: ما نمی توانیم جنگل بکاریم فقط می توانیم مناطق سبز مصنوعی و جنگل های دست کاشت ایجاد کنیم.


وی گفت: همچنین سازمان حفاظت محیط زیست به اندازه کافی محیط بان ندارد تا از مناطق تحت مدیریت خود حفاظت کند بنابراین تنها چاره این است که حفاظت از محیط زیست وجدانی و ایمانی شود و همه خود را موظف به حفاظت از آن بدانند.


وی به برگزاری جشنواره فیلم سبز در اردیبهشت ماه سال آینده نیز اشاره کرد و افزود: فرهنگ سازی و وجدانی کردن حفظ محیط زیست از عهده یک جشنواره بر نمی آید زیرا نیازمند زمان است؛ فقط می تواند یک پویش به راه اندازد که امیدواریم جشنواره فیلم سبز موفق به انجام آن شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :