موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشتیرانی

a/55804 :کد

0

ایران و چین مذاکره می کنند

  جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۱
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -ایران و چین مذاکره می کنند

منابع آگاه چینی از مذاکرات شرکت های این کشور برای احداث خطوط ریلی سریع السیر در ایران و ساخت کشتی های کانتینری و تانکرهای نفتی برای این کشور خبر دادند.

 

منابع آگاه چینی از مذاکرات شرکت های این کشور برای احداث خطوط ریلی سریع السیر در ایران و ساخت کشتی های کانتینری و تانکرهای نفتی برای این کشور خبر دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران، منابع آگاه گفتند، 2 شرکت چینی در تلاشند تا بعد از لغو تحریم ها، با انعقاد قراردادهایی چند میلیارد دلاری با ایران، یک خط آهن سریع السیر احداث کنند و ناوگان کشتیرانی این کشور را مدرنیزه کنند.یک منبع چینی گفت، شرکت دولتی نشنال ترنسپورتیشن اکویپمنت اند انجینیرینگ (سی تی سی) چین در آستانه نهایی کردن توافقی در زمینه پروژه ریلی 3 میلیارد دلاری اتصال تهران به مشهد است.

همچنین به گفته دو منبع آگاه که به دلیل محرمانه بودن و ادامه مذاکرات نخواستند نامشان فاش شود، شرکت دالیان شیپ بیلدینگ اینداستری، که یک شرکت دولتی است، در حال مذاکره در زمینه ساخت کشتی های کانتینری و تانکرهای نفتی برای ایران است.چین، بزرگترین شریک تجاری ایران و متحد دیرینه این کشور، توافق کرده که مبادلات تجاری دوجانبه با ایران را در طی یک دهه آینده بیش از 10 برابر کند و به 600 میلیارد دلار برساند. با توجه به اینکه ایران دیگر تحت تحریم های غرب قرار ندارد، پکن ایران را به عنوان بخشی از خط مشی خود برای افزایش مبادلات تجاری و گشایش بازارهای جدید برای شرکت های این کشور می بیند. رشد اقتصاد داخلی چین در طی ماه های اخیر کند شده است.

تسنیم نوشت: منابع مذکور گفتند، قرار است بانک صادرات و واردات چین 85 درصد هزینه ساخت خط آهن 930 کیلومتری تهران به مشهد را تامین کند و شرکت سی تی سی نیز کارهای مهندسی، تامین تجهیزات و خدمات ساخت و ساز را بر عهده بگیرد.یکی از منابع آگاه برآورد کرد که ایران برای مدرنیزه سازی ناوگان کانتینری، باری و تانکری خود تا حدود سال 2022 به 8 تا 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز خواهد داشت.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :