موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/55832 :کد

0

تاکید لاوروف و کری بر ضرورت هماهنگی نظامی روسیه و آمریکا

  جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -تاکید لاوروف و کری بر ضرورت هماهنگی نظامی روسیه و آمریکا

وزیر خارجه روسیه در تماسی تلفنی با همتای آمریکایی خود بر لزوم فعال کردن هماهنگی نظامی میان مسکو و واشنگتن در سوریه تاکید کرد که مورد قبول کری قرار گرفت.

وزیر خارجه روسیه در تماسی تلفنی با همتای آمریکایی خود بر لزوم فعال کردن هماهنگی نظامی میان مسکو و واشنگتن در سوریه تاکید کرد که مورد قبول کری قرار گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از شبکه روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با جان کری، همتای آمریکایی خود در خصوص راه‌های حل و فصل بحران سوریه و تبادل آراء در زمینه ارزیابی اجرای توافق آتش بس در سوریه گفتگو کرد.

 

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: لاوروف و کری در این تماس انجام هماهنگی میان نظامیان روس و آمریکایی را در راستای حمایت از اجرای شروط آتش بس و تسهیل ارسال کمک‌های بشر دوستانه به اهالی مناطق تحت محاصره را خواستار شدند.

 

طرفین همچنین ابراز امیدواری کردند که مذاکرات ژنو میان دولت و مخالفان سوری با استانداردهای جامع گفتگوی سوری-سوری بطور کامل هماهنگ باشند و منافع همه گروه‌های ملی و طائفه‌ای را تضمین کند.

 

وزارت خارجه روسیه افزود: وزیران خارجه روسیه و آمریکا در خصوص حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ در یمن و آغاز مذاکرات در خصوص حل و فصل سیاسی بحران این کشور و موضوعات دیگری چون اوضاع لبنان و اجرای توافق نامه مینسک درخصوص بحران اوکراین نیز گفتگو کردند.

 

لاوروف در جریان گفتگوی تلفنی با کری بر لزوم متوقف شدن کمپین رسانه‌ای ضد روسیه از سوی آمریکا نیز تاکید کرد.

منبع:ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :