موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/55852 :کد

0

اتحاد دموکرات‌ها و جمهوریخواهان برای تصویب تحریم‌ علیه ایران

  جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -اتحاد دموکرات‌ها و جمهوریخواهان برای تصویب تحریم‌ علیه ایران

جمهوریخواهان و دموکرات‌ها پس از آزمایش اخیر موشک بالستیک ایران به دنبال تصویب تحریمهای جدید علیه ایران هستند.

جمهوریخواهان و دموکرات‌ها پس از آزمایش اخیر موشک بالستیک ایران به دنبال تصویب تحریمهای جدید علیه ایران هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از واشنگتن پست، پس از ماه‌ها عدم توافق میان دموکراتها و جمهوریخواهان و با هدف انتقاد شدید از آزمایشات موشکی بالستیک ایران سناتورهای پیشرو دموکرات به طور رسمی با جمهوریخواهان همراه شدند تا تحریمهای جدیدی را در کنگره علیه ایران وضع کنند.

 

باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا و بن کاردین از اعضای بلند‌پایه این کمیته در واکنش به آزمایشات موشکی اخیر ایران درحال آماده‌سازی طرحی برای اعمال تحریمهای بیشتر علیه ایران هستند. هرچند این آزمایشات به خودی خود نقض کننده توافق هسته‌ای نیست اما به ادعای این مقامات آزمایشات اخیر روح همکاری مورد نیاز برای حفظ توافق هسته‌ای را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

این سناتورها همچنین درحال مذاکره برای یافتن راهی به منظور تمدید رژیم‌ تحریم‌های کنونی تحت عنوان قانون تحریم‌های ایران هستند و درصورت امکان به دنبال افزایش تحریم‌ها علیه تهران در حوزه تسلیحات متعارف و اقداماتی است که به ادعای خود آنها تروریستی هستند.

 

کورکر دراین باره گفت: آنها به دنبال یک فضای مناسب هستند تا بررسی کنند امکان تصویب چه قانونی وجود خواهد داشت.

 

درصورتی که سنا یک بسته تحریمی آماده کند فرصت خوبی برای جلب توجه اعضا در مجلس نمایندگان را خواهد داشت، جایی که پاول رایان به عنوان رئیس مجلس نمایندگان روز سه‌شنبه اعلام کرد که کنگره به تلاش برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران در ارتباط با آزمایش موشک بالستیک اخیر ادامه می‌دهد.

 

اما این احتمال وجود دارد که تحریمهای ایران به سرعت تحریمهایی که با اکثریت آرا علیه کره شمالی به تصویب رسید، تصویب نشوند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :