موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/55904 :کد

0

دستور رهبر کره شمالی برای انجام آزمایش های هسته ای بیشتر

  جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -دستور رهبر کره شمالی برای انجام آزمایش های هسته ای بیشتر

رهبر کره شمالی شلیک یک فروند موشک بالستیک را تماشا کرده و دستور داده است تا این کشور قابلیت حمله هسته ای خود را با انجام آزمایش های بیشتر ارتقا دهد.

رهبر کره شمالی شلیک یک فروند موشک بالستیک را تماشا کرده و دستور داده است تا این کشور قابلیت حمله هسته ای خود را با انجام آزمایش های بیشتر ارتقا دهد.


به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز جمعه گزارش داد: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ضمن مشاهده شلیک یک فروند موشک بالستیک، خواستار ارتقای قابلیت حمله هسته ای با افزایش آزمایش های اتمی پیونگ یانگ شده است.


این گزارش اشاره ای به زمان شلیک این موشک نکرده است ولی ظاهرا به نظر می رسد این مساله مربوط به شلیک دو فروند موشک بالستیک کوتاه برد کره شمالی در روز پنج شنبه است.


ارتش کره جنوبی روز گذشته اعلام کرد: کره شمالی 2 فروند موشک بالستیک کوتاه برد با توان طی کردن 500 کیلومتر مسافت را شلیک کرده است.


کره شمالی یک زرادخانه بزرگ از موشکهای کوتاه برد در اختیار دارد و در حال ساخت و توسعه موشک های دوربرد و بین قاره ای است.


رهبر کره شمالی گفته است: تلاش برای تقویت قابلیت حمله هسته ای باید افزایش یابد و این مساله باید از طریق آزمایش های هسته ای بیشتر انجام شود تا بتوانیم قدرت کلاهک های اتمی را ارزیابی کرده و قابلیت حمله اتمی را ارتقا دهیم.


کیم جونگ اون پیش از این نیز تاکید کرده است که پیونگ یانگ با موفقیت توانسته است کلاهک های هسته ای را برای نصب بر روی موشک های بالستیک، کوچک سازی کند.


رهبر کره شمالی همچنین از ارتش خواسته است تا برای هر گونه حمله پیشگیرانه علیه آمریکا و کره جنوبی آماده باشد.


اظهارات رهبر کره شمالی نشانگر افزایش تنش در شبه جزیره کره است. این اظهارات در شرایطی مطرح شده است که شورای امنیت سازمان ملل اخیرا با تصویب قطعنامه جدیدی، تحریمهای بیشتری را علیه برنامه هسته ای کره شمالی اعمال کرده است.


کارشناسان نظامی شک و تردید دارند که کره شمالی بتواند یک موشک دوربرد را با کلاهک نظامی که قادر به حمل تسلیحات اتمی باشد به سوی آمریکا شلیک کند.


بر اساس تحریمهای جدید، همه محموله های تجاری به کره شمالی یا همه محموله هایی که از این کشور بارگیری شده، باید مورد بازرسی قرار گیرد.


کره شمالی 6 ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :