موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/55956 :کد

0

«برقراری پرواز تهران- سئول پس از ۴۰ سال»

  شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۹
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -«برقراری پرواز تهران- سئول پس از ۴۰ سال»

در پی لغو تحریم های بین المللی علیه ایران، پرواز مستقیم ایران و کره جنوبی برای نخستین بار در چهار دهه گذشته برقرار می شود.

 

در پی لغو تحریم های بین المللی علیه ایران، پرواز مستقیم ایران و کره جنوبی برای نخستین بار در چهار دهه گذشته برقرار می شود.


 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، وزارت زمین، زیرساخت و حمل و نقل این کشور اعلام کرد، به شرکت هواپیمایی کره که بزرگ ترین شرکت هواپیمایی این کشور است، مجوز پرواز داده شده است تا چهار بار در هفته، میان «اینچئون»، دروازه اصلی کره جنوبی در حومه سئول و تهران، مسافر و بار جا به جا کند.


این وزارتخانه افزوده است: «ایران منابع طبیعی و مشتریان فراوانی دارد. این کشور یکی از شریکان بزرگ اقتصادی ما از دهه 70 میلادی تا کنون بوده است. برقراری پرواز مستقیم باعث می شود مبادلات تجاری میان 2 کشور تقویت شود و همکاری های دو جانبه مستحکم گردد.»


به گزارش «یونهاپ»، شرکت هواپیمایی کره که مجوز را از رقیبش شرکت هواپیمایی «آسیانا» ربوده است، قرار است سال آینده این عملیات را برعهده بگیرد.

 

 

 

ایران و کره جنوبی در سال 1998 توافقنامه هوایی امضا کردند که بر اساس آن خطوط هوایی کره جنوبی اجازه یافتند هواپیماهای مسافربری و باری خود را چهار بار در هفته به تهران بفرستند. اما با این وجود، هیچ هواپیمای مسافربری کره جنوبی در ایران فرود نیامد. شرکت هواپیمایی «ایران ایر» نیز با توقف در پکن، پایتخت چین پروازهای تهران- سئول را انجام می داد. پس از اقدام غرب به اعمال تحریم های یک جانبه علیه ایران، این مسیر هوایی نیز به حالت تعلیق درآمد.


در دهه هفتاد میلادی، هواپیماهای باری کره جنوبی به طور نامنظم پروازهای مستقیم از تهران به سئول داشته اند.


خبرگزاری یونهاپ در ادامه نوشت، ناظران می گویند پرواز مستقیم بین کره جنوبی و ایران، دو کشور پر جمعیت را به هم مرتبط می کند. برآورد می شود 40 هزار مسافر سالیانه میان دو کشور جا به جا شوند.

 / پرس تی وی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :