موضوعات ‌مرتبط: ورزشی بین الملل

a/5646 :کد

0

شکست در فینال و افزایش انگیزه برای یک قهرمانی دیگر

  دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۷
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -شکست در فینال و افزایش انگیزه برای یک قهرمانی دیگر

پرافتخارترین تنیسور دنیا پس از قبول شکست برابر مرد شماره یک این رشته گفت هنوز به بازنشستگی فکر نمی‌کند و هوای کسب یک قهرمانی دیگر در گرنداسلم‌ها را در سر دارد.

پرافتخارترین تنیسور دنیا پس از قبول شکست برابر مرد شماره یک این رشته گفت هنوز به بازنشستگی فکر نمی‌کند و هوای کسب یک قهرمانی دیگر در گرنداسلم‌ها را در سر دارد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، راجر فدرر با قبول شکست برابر نواک جوکوویچ، برای دومین سال متوالی نتوانست در فینال ویمبلدون از سد حریف صرب خود بگذرد و در حسرت رسیدن به رکورد هشت عنوان قهرمانی در سومین گرنداسلم فصل ماند.
فدرر 33 ساله اما بابت قبول شکست برابر مرد شماره یک تنیس جهان چندان متأسف نبود. او در پایان بازی گفت: من فکر می‌کنم که نواک عالی بازی کرد، نه فقط امروز بلکه در تمام بازی‌هایش در دو هفته اخیر و بهتر بگویم در تمام سال و حتی پیش از آن. ورزش همین است. البته من در ست اول فرصت‌هایی برای کسب پیروزی داشتم. ورزش همین است. نواک وقتی پای امتیازات مهمتر در میان بود، سرسخت نشان داد و در آخر به سختی صخره بود. من باختم اما فکر نمی‌کنم بد بازی کرده باشم و به همین دلیل می‌توانم راضی‌ باشم.
فدرر که در سال‌های پایانی دوران بازیگری‌اش به سر می‌برد، از سال 2012 به بعد نتوانسته است در یکی از گرنداسلم‌ها قهرمان شود اما او تأکید کرد که تازه‌ترین ناکامی‌اش در ویمبلدون انگیزه او را برای کسب حداقل یک قهرمانی دیگر در گرنداسلم‌ها افزایش داده است.
وی در ادامه افزود: من هنوز برای کسب عناوین قهرمانی انگیزه بسیاری دارم و می‌خواهم که به دوران بازیگری‌ام ادامه دهم. باختن در یک بازی مثل فینال ویمبلدون امسال واقعاً می‌تواند به افزایش انگیزه‌تان کمک کند.
دارنده 17 عنوان قهرمانی در گرنداسلم‌ها تأکید کرد: برای من بازگشت به فینال ویمبلدون و بازی روی سنتر کورت مایه افتخار و لذتبخش بود به ویژه که توانستم بازی خوبی هم ارائه کنم. البته دوست داشتم که بازی را ببرم و قهرمان شوم، اما نواک واقعاً خوب بازی کرد.

                               

ورزش     تنیس     راجر فدرر            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :