موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مذاکرات هسته ای

a/5658 :کد

0

به هیچ وجه مذاکرات از دوشنبه فراتر نمی‌ رود

  دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -به هیچ وجه مذاکرات از دوشنبه فراتر نمی‌ رود

مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱&#۴۳;۵ که بیش از دو هفته است در وین در جریان است به رغم هر وضعیتی از دوشنبه فراتر نخواهد رفت.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع خبری بلندپایه در هیات‌های غربی حاضر در مذاکرات وین گزارش داد مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 که بیش از دو هفته است در وین در جریان است به رغم هر وضعیتی از دوشنبه فراتر نخواهد رفت.

به گزارش تحلیل ایران ، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد یک منبع خبری متعلق به هیات‌های غربی پس از آن که سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران تلویحا اعلام کرد که مذاکرات ممکن است به پس از روز دوشنبه کشیده شود، گفت، به هیچ وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

این در حالی است که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز گفت ایران مذاکرات هسته‌ای را تا هر زمان که لازم باشد ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر اسپوتنیک به نقل از یک منبع خبری دیگر نیز امروز صبح گزارش داد انتظار نمی‌رود تا اواخر دوشنبه توافقی میان ایران و 1+5 اعلام شود.

به گزارش ایسنا، وزیران خارجه ایران و چین صبح روز دوشنبه در هتل کوبورگ در حالی دیدار کردند که مذاکرات به هفدهمین روز خود وارد شده است و هم‌چنان نیز ادامه دارد.

ظریف در دیدار با همتای چینی خود گفت: معتقدیم نباید مذاکرات تمدید شود، اما ما تا جایی که می‌توانیم و لازم باشد کار را ادامه می‌دهیم.

از طرفی سید عباس عراقچی صبح روز دوشنبه در حالی که بسیاری از خبرنگاران ایرانی و خارجی روز گذشته از پایان مذاکرات در امروز خبر می‌دادند اعلام کرد که نمی‌تواند قول دهد امشب و فردا شب مذاکرات پایان یابد.

مذاکرات در روزهای گذشته به طور فشرده و اغلب تا بامداد روز بعد ادامه داشته است ولی هنوز برخی مسایل مهم باقی مانده است و به گفته عراقچی تا این مسایل حل نشود نمی‌توان گفت که به توافق رسیده‌ایم.

منبع : ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :