موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/5709 :کد

0

ساتیا نادلا به شایعات در مورد مرگ ویندوز فون پایان داد

  چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -ساتیا نادلا به شایعات در مورد مرگ ویندوز فون پایان داد

مایکروسافت به خوبی میداند که امید چندانی برای بدست آوردن بازار گوشی های هوشمند در ویندوز فون در حال حاضر ندارد. اما این شرکت بر این باور است که ورود ویندوز۱۰ به بازار وضع ر ابه نفع خود تغییر خواهد داد

مایکروسافت به خوبی میداند که امید چندانی برای بدست آوردن بازار گوشی های هوشمند در ویندوز فون در حال حاضر ندارد. اما این شرکت بر این باور است که ورود ویندوز 10 به بازار همه بازی ر ابه نفع مایکروسافت و البته ویندوز فون تغییر خواهد داد. این چیزی است که ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در یک مصاحبه به آن اذعان کرده است.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از تابناک طی هفته های اخیر برخی شایعات در این خصوص که مایکروسافت قصد دارد تا ویندوز فون را برای همیشه کنار بگذارد در سطح نت انتشار یافت. این در حالی است که مایکروسافت سرمایه گذاری عظیمی بر روی این پلتفرم صورت داده و امید زیادی به آن دارد که با ورود ویندوز 10 به بازار حال و روز ویندوز فون نیز بسیار بهتر شود.

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت اخیرا در یک مصاحبه با صراحت به این شایعات پاسخ داده و قویا آنها را رد کرده است. وی گفته: حقیقت اساسی در مورد برنامه نویسان این است که اگر کاربری وجود داشته باشد، اقدام به برنامه نویسی میکنند. و در مورد مایکروسافت حقیقت این است که ما دست برتر را در پلتفرم دسکتاپ داریم.
واقعیت این است که اکنون ویندوز فون به عنوان یک پلتفرم جدید در سیستم عامل های موبایل اکنون در حدود کمتر از 5 درصد سهم بازار را در اختیار دارد و این موضوع جذابیت زیادی برای برنامه نویسان ایجاد نمیکند تا اقدام به ساخت اپلیکیشن های جدید برای این پلتفرم کنند.

اما نادلا بر این باور است که با ورود ویندوز 10 بر روی دسکتاپ که هدف گذاری دسترسی به کاربران در سطح و رقم میلیاردی را دارد، از آنجایی که یک پلتفرم یکپارچه را برای دسکتاپ و موبال ارائه میکند، برنامه نویسان را جذب ساخت برنامه های خوب و جدید برای آن خواهد کرد که ناخودآگاه کاربران ویندوز موبایل را نیز شامل خواهد شد.

بخش مهمی از استراتژی مایکروسافت در ویندوز 10 تکیه بر universal App است. اپلیکیشن هایی که یکبار برنامه نویسی میشوند اما هم زمان بر روی همه دستگاه های مجهز به ویندوز 10 از دسکتاپ تا تبلت و موبایل و حتی Xbox قابل اجرا هستند. این استراتژی بزرگترین و خلاقانه ترین استراتژی مایکروسافت برای تسخیر بازار موبایل است.

نادلا میگوید: زمانی که یک برنامه برای ویندوز 10 نوشته شود، عملا آن برنامه برای ویندوز موبایل نیز خواهد بود. به همین دلیل است که ویندوز 10 یک منوی استارت پیشرفته را طراحی کرده است. این اقدام Store مایکروسافت را در مرکز توجه و اهمیت اساسی قرار میدهد.

البته هنوز یک نکته اساسی باقی مانده است و آن اینکه اغلب برنامه های خوب و بزرگ و جذاب اکنون از نسخه اندروید و iOS نیز پشتیبانی میکنند و اگر این برنامه ها در واقع بر روی همه پلتفرم ها موجود باشد، این امر برای مایکروسافت چندان ارجحیتی ایجاد نمیکند.

اما بهر حال آنچه فعلا در این میان مهم است این است که مایکروسافت بر خلاف شایعه های رواج یافته طی هفته های اخیر، به هیچ وجه در پی رها کردن ویندوز موبایل یا ویندوز فون نیست و بر عکس، استراتژی و برنامه ریزی دقیقی برای رقابت با سایر پلتفرم های موبال در بازار دارد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :