موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازرگانی

a/5750 :کد

0

۹۰ درصد برنج‌های وارداتی پاربویلینگ و نیم پخت است

  پنجشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۸
تعداد بازدید : ۴۲۳   
 تحلیل ایران -۹۰ درصد برنج‌های وارداتی پاربویلینگ و نیم پخت است

معاون موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران گفت: بیش از ۹۰ درصد برنج های وارداتی به صورت پاربویلینگ و نیم پخت است.

معاون موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران گفت: بیش از 90 درصد برنج های وارداتی به صورت پاربویلینگ و نیم پخت است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از (ایسنا) ، رحمان عرفانی امروز در بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از معاونت موسسه تحقیقات برنج کشور در شهرستان آمل اظهار کرد: مازندران بیشترین سطح زیر کشت برنج را در کشور داراست و بزرگترین تولیدکننده برنج در ایران است.

وی ادامه داد: 38 درصد سطح زیر کشت برنج کشور و 42 درصد تولید برنج کشور در مازندران است.

عرفانی افزود: معاونت موسسه تحقیقات برنج کشور در شهرستان آمل دارای بخش‌های تحقیقات اصلاح و تهیه بذر، گیاه‌پزشکی، فنی و مهندسی، خاک و آب و فنی و تحقیقاتی است.

معاون موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران، معرفی 22 رقم جدید برنج از بدو تاسیس این موسسه تاکنون را از دستاودهای بخش تحقیقات دانست.

وی اظهار کرد: تولید برنج سالم در شرایط ارگانیک، ارایه روش نوین مدیریت تغذیه برنج در شالیزار، ارایه روش‌های نوین مدیریت آب در شالیزار و خالص‌سازی و تولید بذور ارقام بومی برنج در مازندران از جمله دستاوردهای تحقیقاتی معاونت موسسه تحقیقات برنج کشور در آمل است.

عرفانی، توسعه روش‌های نوین کشت، مدیریت مزرعه، تولید و تامین بذور طبقات مادری، جمع‌آوری، خالص‌سازی و اصلاح ارقام بومی، تولید ارقام پرمحصول و کیفی و تولید ارقام هیبرید و اجرای برنامه‌های مدیریت تلفیقی محصول در مزارع از فعالیت‌های در دست اجرای تحقیقات است.

معاون موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران تصریح کرد: تجهیز آزمایشگاهی در خصوص تعیین خلوص و آزمون های کیفی باید از سوی وزارتخانه حمایت شود.

وی خاطرنشان کرد: نبود انبار استاندارد مناسب برای ذخیره سازی بذور مادری، نبود امکانات آزمایشگاهی تجزیه بذر و سردخانه مناسب جهت ذخیره هسته های اولیه بذر از چالش های موجود در زمینه تولید بذر است.

عرفانی اظهار کرد: بیش از 90 درصد برنج های وارداتی به صورت پاربویلینگ و نیم پخت است.

                               

برنج     بازرگانی     واردات            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :