موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/5757 :کد

0

تلاش مایکروسافت برای تبدیل شدن به قدرت برتر حوزه Cloud

  جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۴
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -تلاش مایکروسافت برای تبدیل شدن به قدرت برتر حوزه Cloud

این روزها ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت عمیقا بر روی کی چیز متمرکز شده است: بدست آوردن تکنولوژی محاسبات Cloud و تبدیل کردن مایکروسافت به قدرت برتر در این حوزه.

این روزها ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت عمیقا بر روی کی چیز متمرکز شده است: بدست آوردن تکنولوژی محاسبات Cloud و تبدیل کردن مایکروسافت به قدرت برتر در این حوزه.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از تابناک این موضوع از آنجایی قابل درک است که طی ماه های اخیر این شرکت نه تنها بسیاری از شرکت های بزرگ نظیر آمازون را در این حوزه به چالش و رقابت کشیده و برنامه نویسان و توسعه دهندگان سیستمی را متقاعد و تشویق کرده تا نرم افزارهای خود را بر روی سرورهای Cloud مایکروسافت اجرا کنند، بلکه همزمان خود نیز دست به کار شده و نرم افزارهای فراوانی را تولید کرده که اکنون بر روی این سرورها اجرا میشوند.

این موضوع حتی فراتر از موضوع Office 365 میرود و سیستمی یکپارچه از استراتژی های تحت و مبتنی بر Cloud مایکروسافت را در بر میگیرد که بنا به اعتقاد کارشناسان قدرت برتر را برای مایکروسافت در آینده نزدیک در این حوزه فراهم آورده و ضمنا تجارتی میلیاردی را برای این شرکت رقم میزند.

تلاش مایکروسافت برای تبدیل شدن به قدرت برتر حوزه Cloud
یکی از این خدمات تحت Cloud با نام Enterprise Mobility Suit خوانده میشود و روز چهارشنبه در کنفرانس Worlwide Partner در اورلاندو فلوریدا قائم مقام مدیر عامل مایکروسافت «کوین ترنر» اشاره کرده است که در آینده نزدیک این سرویس تجارتی پر سود برای مایکروسافت خواهد بود.

این سرویس در واقع ترکیبی از سه مورد خدمات تحت کلاود مایکروسافت است:

1 – Azure Active Directory Premium که در واقع یک مدیر گذرواژه برای ویندوز و هزاران اپلیکیشن دیگر است و همچنین به هر کدام از شرکت های مشتری کمک میکند که بفهمند آیا مورد حمله سایبری قرار گرفته اند یا نه.

2 – Microsoft Intune که مدیریت و حفاظت از دستگاه های موبایل را بر عهده دارد که شامل همه دستگاه ها از جمله PC و لپتاپ تا موبایل های اندروید، iOS و ویندوز فون میشود.

3 – Azure Right Management که مدیریت و حفاظت از داده ها را بر عهده دارد و سازوکاری را فراهم میکند که بر اساس آن دسترسی به مستندات حساس برای افراد غریبه مقدور نباشد.

هر کدام از این خدمات به مبلغ 6 دلار برای هر کارمند در ماه فروخته میشود اما مایکروسافت قصد دارد همه آنها را به مبلغ 7 دلار در هر ماه برای هر کاربر یا کارمند ارائه کند.

در ماه آوریل نادلا به تحلیلگران گفت که Enterprise Mobility Suit به سرعت در حال توسعه و گسترش است و تا کنون بالغ بر 13 هزار مشتری تجاری را تحت پوشش قرار داده است. این به معنی آن است که مایکروسافت با رقابت شدید با گوگل و اپل اما در حوزه ای دیگر از فناوری کلاود به زودی تبدیل به یک رقیب جدی برای این شرکت ها خواهد بود. تحلیلگران بر این باور هستند که خدمات ارزان و وسیع مایکروسافت در حوزه کلاود در آینده نزدیک تجارتی میلیاردی را برای این شرکت رقم میزند.

                               

مایکروسافت     اینترنت     کلود            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :