موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/58069 :کد

0

شهادت مسیر رسیدن به امنیت، آسایش و ایمان است

  شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -شهادت مسیر رسیدن به امنیت، آسایش و ایمان است

آیت‎الله نوری‌همدانی گفت: شهادت مسیر و راه و روش رسیدن به امنیت، آسایش و ایمان است.

آیت‎الله نوری‌همدانی گفت: شهادت مسیر و راه و روش رسیدن به امنیت، آسایش و ایمان است.

 

به گزارش تحلیل ایران، این مرجع تقلید در دیدار با دو پدر شهید روحانی، افزود: اگر به دنبال رسیدن به جامعه‎ای با ایمان و شجاع و رشد یافته هستیم باید فرهنگ ایثار و شهادت در تمام ارکان این کشور ساری و جاری شود.

 

وی با اشاره به آیه "وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ" گفت: خداوند در قرآن کریم جایگاه و ارزش ویژه‎ای را به جهادگران و شهدا عطا کرده است.

 

وی افزود: خداوند بیان می‎فرمایند که شهدا در واقع به بازماندگان خود چنین وعده و مژده می‎دهند که از آینده ترسی نداشته باشید زیرا این مسیر، مسیر سعادت است و اگر کسی در این مسیر قرار بگیرد، سعادت او تضمین شده است.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: شهدا در واقع به ما مژده ادامه مسیر انقلاب و ولایت فقیه را می‎دهند؛ آنها در وصیت نامه‏‌های خود چنین مژده ای را از پیش به ما داده اند که راهروان این مسیر پیروان راه سعادت هستند.

 

وی گفت: مشاهد و مطالعه وصیت نامه‏‌های شهدا بهترین و نورانی‎ترین مسیر برای طی مراحل کمال و رشد انسان است؛ زیرا این وصیت نامه‏‌ها در شرایطی نوشته شده‎‌اند که آنها در حساس ترین مراحل زندگی خود بودند و در لحظه انتخاب زندگی و مرگ در راه خدا قرار داشتند.

 

وی خاطرنشان کرد: انسان در این شرایط در نزدیک‌ترین روزها و شرایط خود به خداوند است و اگر این دست اعتماد الهی را دریافت کند در حقیقت به سوی کمال و بهشت رهنمون خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: شهدای ما در وصیت‎نامه‎های خود بیان کردند که ما اسماعیل‎های ابراهیمی چون امام خمینی(ره) هستیم که در منای فکه و دهلاویه آمده ایم تا ایمان خود را به خدای ابراهیم ثابت کنیم.

 

وی گفت: درس‎هایی که از مسیر حرکت شهدا می‎توانیم بگیریم با هیچ ملاک و معیاری قابل اندازه گیری نیست زیرا این خط، خط و معیار انتخاب حق و باطل است که هزار سال پیش از سوی پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) به ما رسیده است.

 

این مرجع تقلید افزود: نهج البلاغه علاوه بر داشتن حکمت‏‌های فراوان، در حقیقت کتاب مقتلی است که در آن حزن و اندوه فراوانی از غربت و مظلومیت امام علی(ع) و یاران صدیق و باوفای ایشان از جمله عمار عرضه شده است.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی بیان کرد: حضرت زهرا(س) راه شهادت در راه ولایت و ایستادگی در مقابل دشمنان را به ما یاد دادند و با شهادت مظلومانه خود هم دشمنان اهل بیت(ع) که در سایه نفاق و دورویی پنهان شده بودند را رسوا کردند و هم به همه عالم ثابت کردند که مسیر شهادت و پاسداری از حرمت امام از کدام سوی است.

منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :