موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/5889 :کد

0

ترقی :سفر «فابیوس» به تهران در شأن جمهوری اسلامی نیست

  چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۷
تعداد بازدید : ۳۵۰   
 تحلیل ایران -ترقی :سفر «فابیوس» به تهران در شأن جمهوری اسلامی نیست

مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه با بیان اینکه سفر «فابیوس» به تهران در شأن جمهوری اسلامی نیست، گفت: وزارت امور خارجه به جای موافقت با سفر او باید مخالفت خود را اعلام کند.

حمیدرضا ترقی مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس، با اشاره به سفر لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در هفته آینده به تهران اظهار داشت: مشخص نیست که فابیوس با چه رویی می‌خواهد به ایران بیاید چرا که موضع‌گیری‌های بد و زشت او در طول مذاکرات در طی این دو سال و موضوع مربوط به انتقال خون‌های آلوده به ایدز به ایران، جای انتقاد دارد.

ترقی تأکید کرد: موضع‌گیری‌های صریح فابیوس علیه ایران در طول مدت 2 سال باعث می‌شود که آمدن وی به تهران قابل توجیه نباشد.

مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه یادآور شد: هیأت‌های تجاری فرانسوی که پیش از این به ایران آمدند هیچ نتیجه‌ای از آمدنشان حاصل نشد و سیاست‌های آنها متأثر از سیاست‌های آمریکا بود لذا سفر وزیر امور خارجه فرانسه به تهران مناسب و در شأن جمهوری اسلامی نیست.

وی با اشاره به لزوم تجدیدنظر وزارت امور خارجه در سفر فابیوس به تهران تأکید کرد: با توجه به مواضع وی در طول مذاکرات به عنوان سرسخت‌ترین مخالف ایران، آمدن این مقام فرانسوی به تهران قابل توجیه نیست و وزارت امور خارجه به جای موافقت با سفر او باید مخالفت خود را اعلام کند.

نتیجه سهل‌انگاری دولت فرانسه در دوران نخست‌وزیری «لوران فابیوس»، ابتلای اولین فرد به بیماری ایدز در ایران است. پرونده رسوایی خون‌های آلوده هم‌چنان بدون پرداخت غرامت از سوی فرانسوی‌ها باز است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :