موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/59121 :کد

0

معنویت و مسائل علمی موجود در حوزه‌های علمیه حفظ شود

  شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -معنویت و مسائل علمی موجود در حوزه‌های علمیه حفظ شود

آیت الله مکارم شیرازی گفت: فرهنگ دانشگاهی به فرهنگ حوزوی منتقل می‌شود، فرهنگ دانشگاهی از غرب گرفته شده و این فرهنگ به مسائل مادی متکی است و نباید اجازه دهیم که مسائل علمی حوزه ازرنگ حوزوی فاصله بگیرد.

 

 

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم حفظ معنویت در حوزه‌های علمیه گفت: فرهنگ دانشگاهی به فرهنگ حوزوی منتقل می‌شود، فرهنگ دانشگاهی از غرب گرفته شده و این فرهنگ به مسائل مادی متکی است و نباید اجازه دهیم که مسائل علمی حوزه از رنگ حوزوی فاصله بگیرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس موسسه آینده روشن اظهار داشت: در زمینه مباحث مهدویت دو سلسله بحث وجود دارد که ابتدا باید در برابر سواستفاده هایی که در زمینه مهدویت می‌شود برخورد شود.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم مقابله با جریان‌های منحرف در زمینه مهدویت افزود: از زمان ائمه (ع) موضوع مهدویت مورد سواستفاده برخی افراد سودجو قرار می‌گرفت و امروز نیز این موضوع وجود دارد و برخی افراد فرقه‌هایی را به وجود آوردند و حتی توانستند پیروانی برای خود ایجاد کنند.

 

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه به دلیل مسائل سیاسی سواستفاده در زمینه مهدویت بیشتر شده است که نیازمند مقابله با آن هستیم، گفت: پیش از ظهور علائمی وجود دارد که به صورت مفصل در روایات اسلامی آمده و اینکه چه اتفاقاتی خواهد افتاد اما اینکه پس از ظهور چه موضوعاتی ایجاد می‌شود مورد پژوهش قرار نگرفته است.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: اتفاقات پس از ظهور نیازمند پژوهش و کار علمی است و باید در این زمینه اهتمام جدی انجام شود این که پس از امام زمان (عج) چه اتفاقاتی می‌افتد و پس از امام زمان (عج) دنیا چگونه است نیازمند پژوهش است اما در این راستا باید با احتیاط فعالیت علمی و پژوهشی صورت بگیرد.

 

وی تصریح کرد: مسئله مهدویت غیر از مدعیان کاذب با خرافاتی همراه است و جداسازی این خرافات کار آسانی نیست زیرا برخی افراد به این خرافات دل بسته‌اند با آن زندگی می‌کنند.

 

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم حفظ معنویت در حوزه‌های علمیه افزود: فرهنگ دانشگاهی به فرهنگ حوزوی منتقل می‌شود، فرهنگ دانشگاهی از غرب گرفته شده است و این فرهنگ به مسائل مادی متکی شده است نباید اجازه دهیم که مسائل علمی حوزه از رنگ حوزوی فاصله بگیرد.

 

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه باید به دنبال کیفیت بیشتر در کارهای خود باشیم، گفت: اقداماتی که با قصد قربت باشد با سرعت بیشتری انجام می‌شود و کارهایی که باانگیزه‌های مادی انجام می‌شود دیرتر به هدف می‌رسد.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه وسواس در نشریات علمی بسیار مناسب است و نباید اجازه سواستفاده دشمن را بدهیم، افزود: آثار موسسه آینده روشن نشان دهنده توفیقات این موسسه علمی است و مجموعه فعالیت‌های این موسسه اثبات کیفیت بالای محتوای تولید شده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :