موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59155 :کد

0

حزب جبهه ملی فرانسه خواستار پس گرفتن نشان ملی ازولیعهد سعودی

  شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۸
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -حزب جبهه ملی فرانسه خواستار پس گرفتن نشان ملی ازولیعهد سعودی

حزب راست‌گرای جبهه ملی فرانسه استرداد بالاترین نشان ملی، که اخیرا رئیس‌جمهوری این کشور به ولیعهد سعودی اعطا کرده را خواستار شده است.

حزب راست‌گرای جبهه ملی فرانسه استرداد بالاترین نشان ملی، که اخیرا رئیس‌جمهوری این کشور به ولیعهد سعودی اعطا کرده را خواستار شده است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب راست‌گرای جبهه ملی فرانسه، امروز- شنبه در واکنش به اعطای نشان «لژیون دونور» از سوی «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری این کشور به «محمد بن نایف» ولیعهد سعودی، متذکر شد این نشان که بالاترین نشان افتخار در فرانسه است «با رژیم سعودی سازگاری ندارد» و لذا باید این نشان از این شاهزاده سعودی «پس گرفته شود.»


«فلوریان فیلیپو» سخنگو و نایب رئیس حزب جبهه ملی فرانسه تصریح کرد، موضوع این نشان، که اولاند ماه مارس آن را به دور از انظار و رسانه‌ها به ولیعهد سعودی اعطا کرده است «وجهه فرانسه را که به دلیل آن متضرر شده است، بدتر می‌کند.»


فیلیپو در بیانیه خود افزود «این نشان با رژیم سعودی، که با حقوق مردان و به‌ویژه زنان در تعارض است، سازگاری ندارد.»


وی در ادامه خاطرنشان کرد، این موضوع که رسانه‌های خبری مکاتبات دیپلماتیک را فاش کرده‌اند، موید این مقوله است که دولت فرانسه تسلیح فشارهای عربستان سعودی است و «این بسیار شرم‌آور است.»


روز جمعه، ماهنامه فرانسوی «کوزت» فاش کرد: فرانسوا اولاند هفته گذشته، نشان «لژیون دونور» را درپی درخواست شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد عربستان، به وی اعطا کرد.


این اقدام در تاریخ 4 مارس (14 اسفند) به دور از چشم رسانه ها و به درخواست ولیعهد عربستان انجام شد، زیرا محمد بن نایف درصدد است تا با اینگونه مسائل جایگاه بین المللی خود را بالا ببرد.


این مجله فرانسوی برای اثبات ادعای خود به پیام های اینترنتی که در این زمینه میان دیپلمات‌های فرانسوی رد و بدل شده، استناد کرده است. ضمن اینکه این موضوع از سوی ریاست‌جمهوری و یا وزارت خارجه فرانسه تائید یا تکذیب نشده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :