موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/59204 :کد

0

ایران و روسیه باثبات ترین و مستقل ترین بازیگران درخاورمیانه

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -ایران و روسیه باثبات ترین و مستقل ترین بازیگران درخاورمیانه

مشاور ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: بی ثباتی فعلی در خاورمیانه بازتاب منفی بر شرایط سایر مناطق جهان دارد.

مشاور ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: بی ثباتی فعلی در خاورمیانه بازتاب منفی بر شرایط سایر مناطق جهان دارد.


به گزارش تحلیل ایران ،محمد کاظم سجادپور مشاور ارشد وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرگزاری اسپاتنیک روسیه تاکید کرد: بی ثباتی خاورمیانه بازتاب منفی زیادی بر اوضاع سایر مناطق جهان دارد. منطقه پر شده است از تروریست ها از فنلاند؛ فرانسه، انگلیس، روسیه و آسیای مرکزی و این یک چالش جدید و یک واقعیت ژئوپلیتیکی جدید است که ایران با آن روبرو است.


وی به نقش بازیگران فرامنطقه ای بر اوضاع منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان بازیگران فرامنطقه ای هستند که اقدامات آنها بر اوضاع خاورمیانه تاثیرگذار است.


سجادپور همچنین به گروه دوم از بازیگران منطقه ای شامل عربستان سعودی، ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: سیاست عربستان سعودی کوته بینانه و نامنظم است. ترکیه نیز به خاطر دخالت در بحران سوریه با هرج و مرج سیاسی روبرو شده است.


مشاور ارشد وزیر خارجه ایران اظهار داشت: و در نهایت داعش قرار دارد که یک بازیگر داخلی و فراملی است.


وی در ادامه ایران را یک بازیگر موثر و قوی ارزیابی کرد و گفت: ایران درجه بالایی از امنیت سیاسی و اجتماعی دارد. میلیونها ایرانی در انتخابات اخیر مجلس شرکت کردند و این مساله انتقال قدرت سیاسی به صورت آرام و مسالمت آمیز در چارچوب قانون و بدون هرگونه خشونت و درگیری را تضمین می کند، خشونت و درگیری که در کشورهای همسایه شاهد ان هستیم.وی در ادامه ضمن اشاره به روابط ایران و روسیه گفت: ما در حال بازکردن فصل تازه ای در روابط بین دو کشور هستیم که این رابطه بر اساس احترام به هویت و استقلال ملی دو کشور است. تلاش های ما به تغییر روند جنگ داخلی در سوریه کمک کرده است. بسیاری از کشورها اکنون بر این باورند که ایران و روسیه می توانند اوضاع در خاورمیانه را تثبیت کنند.

/خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :