موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی پزشکی

a/59234 :کد

0

نانو ماشینی که ویروس‌ها را شناسایی می‌کند

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۵
تعداد بازدید : ۳۰۹   
 تحلیل ایران -نانو ماشینی که ویروس‌ها را شناسایی می‌کند

نانو ماشین شناور که به کمک نانو ذرات طلا و رشته‌های DNA تولید می‌شود می‌تواند در شناسایی ویروس و عوامل بیماری زا نقش مهمی ایفا کند.

 

 

 

نانو ماشین شناور که به کمک نانو ذرات طلا و رشته‌های DNA تولید می‌شود می‌تواند در شناسایی ویروس و عوامل بیماری زا نقش مهمی ایفا کند.

 به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ محققان دانشگاه بروک کانادا موفق به ساخت نانو ماشینی شدند که می‌تواند در شناسایی ویروس یا ترکیبات بیماری‌زا مفید باشد آنها به نانو ذرات 20 نانومتری، رشته‌های بلند و کوتاه DNA را متصل کردند تا بتوانند عوامل بیماری زا را شناسایی کنند.
 
این رشته‌های بلند DNA حاوی توالی ژنتیکی از عوامل بیماری هستند همچنین روی سطح این رشته‌ها می‌توان از ترکیبات فلورسانس استفاده کرد زمانی که زیست مواد مربوط به عامل بیماری در خون وجود داشته باشد این ماشین شروع به کار می‌کند.
 
در این حالت رشته  DNA بلند موجب بریده شدن رشته DNA کوتاه شده می‌شود که این کار منجر به ایجاد سیگنال‌های فلورسانس می‌شود نتیجه این فرآیند ایجاد درخشش است.
 
این نانو ماشین که به نوبوت شهرت یافته، از مولکول‌های سنتز شده مختلف نظیر الماس و اورگانیسم‌های آلی نظیر ویروس تشکیل شده و فرایند دارورسانی و حتی جراحی را نیز تسهیل می‌کند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :