موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/59250 :کد

0

صادرات زعفران بعد از رفع تحریم هنوز ۵۰کیلو‌ نشده است

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۶
تعداد بازدید : ۴۳۴   
 تحلیل ایران -صادرات زعفران بعد از رفع تحریم هنوز ۵۰کیلو‌ نشده است

نایب رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: صادرات زعفران ایران به آمریکا بعد از برداشته شدن تحریم‌ها از ۵۰ کیلوگرم عبور نکرده است اما این بازار ظرفیت واردات ۵ تا ۱۰ تن از زعفران ایران را دارد.

 

 

 

نایب رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: صادرات زعفران ایران به آمریکا بعد از برداشته شدن تحریم‌ها از ۵۰ کیلوگرم عبور نکرده است اما این بازار ظرفیت واردات ۵ تا ۱۰ تن از زعفران ایران را دارد.

 
 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، محسن احتشام اظهار کرد: بازار آمریکا از گذشته بازار بالقوه‌ای برای صاردات زعفران ایران بوده است، محصولات بسته بندی و با برند را می توان به این کشور صادر کرد.


وی افزود: در صورت گشایش بازار آمریکا، این بازار شرایط مناسب و ارزش افزوده بالایی برای کشور و صادرکنندگان ایرانی فراهم می‌کند.


نایب رئیس شورای ملی زعفران ایران ادامه داد: صادرات به آمریکا را به تازگی آغاز کرده‌ایم و در حال بازاریابی، بازار شناسی و  معرفی (دوباره) خود هستیم.


این فعال بخش خصوصی اضافه کرد: برای ما نیز بسیار به صرفه تر است که محصولات خود را به صورت بسته بندی شده و با برند این کشور صادر کنیم و ارزش افزوده بیشتر و توسعه کارآفرینی را برای کشور محیا کنیم.


صادرکنندگان زعفران به دنبال تغییر مسیر از اسپانیا به آمریکا

وی با بیان اینکه  محموله های صاداراتی به این کشور در پارت‌های کوچک و به صورت 50 تا 100 کیلوگرمی صادر می‌شود تصریح کرد: صادرات ما به آمریکا بعد از رفع تحریم‌ها بسیار کم است و هنوز از 50 کیلوگرم عبور نکرده است اما این بازار ظرفیت دریافت 5 تا 10 تن زعفران از ایران را دارد.


احتشام تاکید کرد: صادر کنندگانی که محصولات خود را به صورت فله‌ای به اسپانیا صادر می‌کنند، اکنون  دنبال این هستند که محصولات خود را به آمریکا صادر کنند.


وی گفت: موانع صادرات زعفران به آمریکا برداشته شده است اما هنوز هم نمی توانیم پول محصول فروخته شده را به راحتی دریافت کنیم و محدویت‌های نقل و انتقال پول کماکان پا برجا است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :