موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/59258 :کد

0

نمونه برداری بافت قلب و دستگاه گوارش ساده تر شد

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۳۹۰   
 تحلیل ایران -نمونه برداری بافت قلب و دستگاه گوارش ساده تر شد

نمونه برداری بافت قلب و دستگاه گوارش با ابداع محقق ایرانی ساده تر شد.

 

 

 

نمونه برداری بافت قلب و دستگاه گوارش با ابداع محقق ایرانی ساده تر شد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دکتر نبی اله ابوالفتحی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، «پنس بیوپسی» را طراحی و تولید کرد که نمونه برداری از بافت های نرم بدن ازجمله قلب و بخش های مختلف دستگاه گوارش را بدون نیاز به جراحی و با دقت بالاتر و سادگی بیشتر امکان پذیر می کند. 
 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: دکتر نبی اله ابوالفتحی درباره نحوه کارکرد این دستگاه گفت: این پنس، ابزاری برای گرفتن نمونه از بافت های نرم بدن است و مهم ترین کاربرد آن برداشتن نمونه های مورد نیاز برای انجام اعمال جراحی دستگاه گوارش یا قلب است. 
 
وی افزود: این پنس به دو طریق وارد بدن می‌شود که یکی از راه اندوسکوپی برای سیستم های داخلی(دستگاه گوارش) و از طریق رگ های اصلی برای سیستم قلب و عروق است.
 
ابوالفتحی گفت: عملکرد پنس بیوپسی به این شکل است که جراح، کنترل دسته را در خارج بدن بیمار در اختیار دارد و پنس در انتها (بافت قلب یا دستگاه گوارش) جابه‌جا می‌شود و بافت را برش می‌دهد و جراح با استفاده از این پنس می تواند بافت هایی در اندازه های 2 تا 2 و نیم میلیمتر را از قلب یا دستگاه گوارش بردارد. 
 
وی افزود: سالانه بین 40 تا 100 هزار عدد از این دستگاه در کشور مورد نیاز است و ما محصول را به گونه ای تولید کرده ایم که قیمت نهایی آن پایین تر از نمونه خارجی باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :