موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59303 :کد

0

۱۳بازداشت و ۹ شکنجه تنها در یک هفته در بحرین

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -۱۳بازداشت و ۹ شکنجه تنها در یک هفته در بحرین

انجمن حقوق بشر بحرین از ۱۳ مورد بازداشت و ۹ مورد شکنجه و بدرفتاری علیه شهروندان این کشور تنها در طول یک هفته خبر داد.

انجمن حقوق بشر بحرین از 13 مورد بازداشت و 9 مورد شکنجه و بدرفتاری علیه شهروندان این کشور تنها در طول یک هفته خبر داد.

 به گزارش تحلیل ایران، انجمن حقوق بشر بحرین در بیانیه ای اعلام کرد: در دوره زمانی 3 تا 11 ماه مارس جاری، 13 مورد بازداشت و 9 مورد شکنجه و بدرفتاری گزارش شده است.

در این بیانیه آمده است: دادگاههای بحرین در مجموع 105 سال زندان برای پنج زندانی سیاسی صادر کردند.

 

این بیانیه خاطرنشان کرد: روند ربودن شهروندان بحرینی ادامه دارد و دو نفر از پنج شهروند ربوده شده به نام های علی حسن عبدالرزاق و سید عبدالله احمد العلوی کودک و نوجوان و از اهالی منطقه بنی جمره و النعیم هستند.

 

در بخش دیگری از بیانیه انجمن حقوق بشر بحرین آمده است: چهار مورد حمله غیر قانونی مزدوران امنیتی به خانه شهروندان بحرینی مستند سازی شده است. این حملات بدون ارائه برگه بازرسی و اجازه از دادستانی بوده است.

 

این بیانیه تصریح کرد: مقام های بحرینی همچنین دکتر مسعود جهرمی از چهره های دانشگاهی را که سلب تابعیت کرده اند، روز دوشنبه 7 مارس از کشور تبعید کردند.

 

براساس این بیانیه، شهروندان بحرینی بیشتر در مراکز بازجویی، پل ملک فهد، خیابانهای عمومی و باشگاه ورزشی و در جریان حمله به منازل بازداشت شده اند.

 

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه نظام آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.


این درخواست ها با سرکوبگری نظام حاکم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. بحرین در سرکوب مردم همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

 

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به نظام بحرین کمک می کنند.

 

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

 

نظام بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراض ها شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

 

با وجود همه این اقدام ها، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

 منبع:العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :