موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59313 :کد

0

اروپا مراقب باشد بازیچه دست ترکیه نشود

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۵۸
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -اروپا مراقب باشد بازیچه دست ترکیه نشود

وزیر امور خارجه اتریش بر لزوم بسته ماندن مسیر بالکان بر روی پناهندگان و ضرورت گسترش کنترل‌های مرزی تاکید کرده و به اتحادیه اروپا درباره اعتماد کامل به ترکیه برای حل بحران پناهندگان هشدار داد.

وزیر امور خارجه اتریش بر لزوم بسته ماندن مسیر بالکان بر روی پناهندگان و ضرورت گسترش کنترل‌های مرزی تاکید کرده و به اتحادیه اروپا درباره اعتماد کامل به ترکیه برای حل بحران پناهندگان هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نظر می‌اید "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش می خواهد از این مسئله جلوگیری به عمل آورد که مهاجران بعد از بسته شدن مسیر بالکان از مسیرهای دیگری به اروپا بیایند.

 

وی در گفتگویی با نشریه "بیلد" آلمان تصریح کرد که به این ترتیب نمی توان این گونه کاملا از قاچاق پناهندگان جلوگیری کرد. از این رو ما همه آنچه حالا در مسیر بالکان انجام می دهیم را همچنین باید در طول مسیر ایتالیا-مدیترانه هم انجام دهیم تا به این ترتیب مشخص شود که دوران انتقال پناهندگان به اروپای مرکزی به پایان رسیده است.

 

کورس تصریح کرد که مرزها باید بسته باقی بمانند و تازه زمانی باید دوباره باز شوند که هجوم پناهندگان به اروپا کاهش یابد.

 

وزیر امور خارجه اتریش تاکید کرد که از نشست اتحادیه اروپا درباره بحران پناهندگان که روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود انتظار یک توافق را دارد. وی در عین حال در این باره هشدار داد که کاملا در این راستا به آنکارا اعتماد شود. ما باید مراقب باشیم که بازیچه دست ترکیه نشویم.

 

وی خواستار کنترل مستقل اروپا بر مرزها شده و در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که نیازهای پناهندگان باید در یونان برطرف شود و آن ها نباید به آلمان و اتریش سفر کنند.

 

ترکیه خواستار تسریع در تسهیل ویزا برای شهروندان ترک و کمکهای مالی بیشتر از اتحادیه اروپا و تسریع مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا است. در مقابل توافق شده است که اتحادیه اروپا در آینده همه پناهندگانی که بدون مجوز به یونان سفر کرده اند را به ترکیه باز گرداند. به ازای هر پناهنده سوری که بازگردانده می شود اتحادیه اروپا باید یک پناهنده سوری را به صورت قانونی از ترکیه بپذیرد.

 

در این میان "ورنر فایمن"، صدر اعظم اتریش نیز از آلمان درخواست کرد که برای پذیرش پناهندگان محدودیت اعمال کند. بر اساس ارزیابی های وین آلمان باید سالانه حدود 400 هزار پناهنده را بپذیرد.

 

فایمن نیز بر این مسئله تاکید کرد که مسیر بالکان باید همچنان بسته باقی بماند. به گفته وی مردان، زنان و کودکانی که با کمک قاچاقچیان به مرزهای خارجی اتحادیه اروپا آمده اند باید بدون استثناء برگردانده شوند. مرکل باید قوانین واضحی را برای توزیع پناهندگان اعمال کند.

وی تصریح کرد که طرح تقسیم پناهندگان در اتحادیه اروپا شکل نمی گیرند چرا که آن ها امیدوارند به آلمان بیایند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :