موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59331 :کد

0

اروپا امتیازی درباره حقوق بشر و ویزا به ترکیه نمی‌دهد

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -اروپا امتیازی درباره حقوق بشر و ویزا به ترکیه نمی‌دهد

فرانسیس اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، می‌گوید اتحادیه اروپا نباید هیچ امتیازی به ترکیه در حوزه حقوق بشر یا ویزا در ازای تضمین توقف جریان مهاجرین به سوی اروپا ارائه کند.

فرانسیس اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، می‌گوید اتحادیه اروپا نباید هیچ امتیازی به ترکیه در حوزه حقوق بشر یا ویزا در ازای تضمین توقف جریان مهاجرین به سوی اروپا ارائه کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، اولاند پیش از ادامه مذاکرات هفته‌ آتی بین ترکیه و اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: «هیچ امتیازی نمی‌توان در حوزه حقوق بشر و یا معیارها برای آزادسازی ویزا ارائه کرد.»
  
بر اساس پیش‌نویس جنجال‌برانگیز توافقی که در هفته جاری تدوین شد ترکیه تمام مهاجرینی را که به صورت غیرقانونی در یونان هستند بازخواهد گرداند تا انگیزه مهاجرین برای سفر به جزایر یونان از طریق قاچاقچیان انسان را کاهش دهد.
  
اولاند گفت که مسأله حقوق بشر در ترکیه و آزادسازی ویزا باید «فاکتوری برای شفافیت در روابط بین ترکیه و اتحادیه اروپا باشد.»

اواسط هفته گذشته رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که آزادسازی ویزا برای اتباع ترکیه که قرار است از ماه ژوئن اجرایی شود تنها در صورت اجرای 72 شرط از سوی ترکیه اجرایی خواهد شد.

ترکیه همچنین خواهان شش میلیون یورو کمک مالی، لغو ویزا برای شهروندانش در منطقه شنگن و نیز تسریع فرآیند بررسی درخواست این کشور برای پیوستن به اتحادیه اروپایی شده است.
  
برنامه اخراج گسترده مهاجرین از یونان انتقادهای بین‌المللی بسیاری در پی داشت و مقامات ارشد سازمان ملل در امور پناهندگان و مهاجران درباره قانونی بودن این اقدام اظهار تردید کرده‌اند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :