موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/59339 :کد

0

شرط کفاشیان برای حضور در انتخابات ریاست فوتبال

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -شرط کفاشیان برای حضور در انتخابات ریاست فوتبال

رئیس فدراسیون فوتبال برای حضورش در انتخابات ریاست دوره آینده این فدراسیون شرط گذاشت.

رئیس فدراسیون فوتبال برای حضورش در انتخابات ریاست دوره آینده این فدراسیون شرط گذاشت.


به گزارش تحلیل ایران، علی کفاشیان در مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام در فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین که امروز (یکشنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره کناره‌گیری‌اش از انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: من در این هشت سالی که کار کردم، سعی کردم در حد توانم به بهترین شکل فدراسیون را اداره کنم و فکر می‌کنم در این مدت توانستیم روند خوبی را با کمک اهالی فوتبال از همه مهمتر مجمع فدراسیون طی کنیم.
 

وی افزود: ما در این هشت سال توانستیم عناوین مختلف آسیایی را کسب کنیم و همانطور که گفتم شرایط الان فوتبال ایران با هشت سال پیش واقعا قابل قیاس نیست اما در این دوره احساس می‌کنم ماندن من به ضرر فوتبال است و اگر بمانم شاید نتوانیم کارها را آن طور که انتظار می‌رود، پیش ببریم. ما برای پیشرفت به مساعدت همه نیاز داریم  از جمله حمایت دولت و وزارت ورزش. همه و همه باید حمایت کنند تا کارها پیش برود.

 

کفاشیان خاطر نشان کرد: احساس من این است که حضور کفاشیان یک مانع برای این حمایت‌ها است. شاید اگر من نباشم این حمایت‌ها بیشتر شود. اعلام کرده‌اند اساسنامه مصوبه دولت ندارد. اگر واقعا این طور باشد، پس نباید انتخابات در این مقطع برگزار شود و انتخابات باید در زمان دیگری برگزار شود. به هر حال ما باید تکلیف خودمان را بدانیم. باید اول اساسنامه به تصویب دولت برسد و بعد انتخابات را برگزار کنیم. واقعا دیگر در توان من نیست که بخواهم با این شرایط و عدم حمایت‌ها کار کنم.

 

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا ممکن است او دوباره کاندیدای ریاست فدراسیون شود، گفت: همانطور که گفتم باید قبل از هر چیز اساسنامه اصلاح شود و ما این قول را گرفته‌ایم که اصلاح اساسنامه به تصویب دولت برسد. در آن صورت فضا برای کار باز خواهد شد. همه باید دست به دست هم بدهیم تا این چالش ها از بین برود. باید از اساسنامه حمایت شود تا من یا هر فرد دیگری که به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد بتواند با قدرت کارش را پیش ببرد.

 

وی درباره اینکه منتقدان او سخت در تلاشند تا کفاشیان رئیس آینده فدراسیون فوتبال نشود، خاطر نشان کرد: حرف من این است که باید اساسنامه اصلاح شود. ما در مقطعی اساسنامه را اصلاح کردیم اما ایراد گرفتند. ما هدف‌مان این بود که فوتبال روند صعودی خود را در پیش بگیرد و دنبال هدف دیگری نبودیم. همان طور که گفتم در حال حاضر و با توجه به مشکلاتی که ایجاد کرده‌اند دیگر در توان خود نمی‌بینم که بخواهم ادامه کار بدهم.

 

کفاشیان در واکنش به این سوال که آیا از سوی برخی‌ها تحریک می‌شود که نباید در انتخابات شرکت کند، عنوان کرد: ما در روزهای سخت ماندیم و کار کردیم اما وقتی اعلام می‌کنند دولت این اساسنامه را به رسمیت نمی‌شناسد، واقعا نمی‌شود با این شرایط کار کرد. در این هشت سال ما خیلی سختی‌ها کشیدیم اما کارها را پیش بردیم. اعلام می‌کنند مجمع مورد تایید دولت نیست از طرفی مجلس به جای اینکه قدمی برای فوتبال بردارد، گزارش کاملی علیه فوتبال آماده می‌کند. در آن سو صدا و سیما حق پخش فوتبال را پرداخت نکرد تا ما با مشکلات مالی زیادی مواجه شویم. دولت هم آن طور که باید ما را حمایت نکرد و بودجه‌ای که می‌خواستیم را در اختیارمان قرار نداد. با این شرایط و با این فضا به هیچ وجه نمی‌شود کاری کرد. همان طور که گفتم صبر می‌کنیم تا اساسنامه به تصویب هیئت دولت برسد و بعد از آن شاید من هم در انتخابات شرکت کردم. آن موقع قطعا شرایط فرق خواهد داشت. اگر شرایط مهیا بود و آمدم کارم را می‌کنم اما اگر شرایط طور دیگری پیش رفت، من همه جوره تمام و کمال در خدمت این فوتبال هستم و حتی اگر تکلیف شد در پست نایب رئیس کار کنم، خدمت می‌کنم.

 

رئیس فدراسیون فوتبال، در واکنش به این سوال که آیا احتمال بازگشت او به انتخابات وجود دارد یا خیر، گفت: همانطور که گفتم اگر اساسنامه اصلاح شده و به تصویب دولت برسد شرایط فرق خواهد کرد شاید دوباره من کاندید شوم هر کاری که کنم به خاطر فوتبال است اما برای احترام به انتخابات و فوتبال اصرار ندارم که حتما خودم باشم و آرزو می‌کنم هر کس در راس کار قرار گرفت بتواند برای فوتبال قدم بردارد. در آینده مشخص نیست چه اتفاقی رخ می‌دهد اما آنچه مسلم است با این روند من نمی‌توانم به کارم ادامه دهم.

 

وی درباره اینکه او به تازگی و پس از پشت‌سرگذاشتن خطاهای زیادی با کارش آشنا شده بود و شاید فرد جدید نتواند مثل وی کار کند، گفت: به هر حال من هم موقعی که روی کار آمدم در یکی دو سال اول تجربه زیادی نداشتم و شاید تصمیمات غلطی هم گرفتم اما بعدها شرایط فرق کرد. الان هم هر فردی بیاید امیدوارم بتواند به فوتبال خدمت کند اما تاکید می‌کنم احتمال دارد دوباره خودم در انتخابات شرکت کنم.

 

کفاشیان در مورد مطرح شدن بحث نامادری فوتبال و دادن این لقب به وی گفت: این مشکلات هست اما تاکید می‌کنم اصلاحات اساسنامه باید به تصویب دولت برسد و اگر اساسنامه درست شود، من مشکلی برای کار کردن ندارم. دلیل عدم حضورم در انتخابات بحث همین اساسنامه بود. اینکه عنوان کرده‌اند اساسنامه مورد تایید دولت نیست برای من جای تعجب دارد که چرا در این هشت سال این موضوع را عنوان نکردند؟ به هر حال باید به نظرات آقایان احترام بگذاریم و اجازه دهیم اساسنامه به تصویب دولت برسد و در آن صورت اگر من یا هر کس دیگری در انتخابات باشد، باید آرزو کرد که برای فوتبال قدمی برداشته شود.

 

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به زمان پاسخ فدراسیون به گزارش فساد مالی مجلس، عنوان کرد: ما پاسخ مجلس را به اندازه صفحات پرونده آنها برای آنها خواهیم فرستاد، البته من خواهش کرده‌ام که پاسخ ما در رسانه‌ها نیز منتشر شود تا همه در جریان مسائل قرار بگیرند.

 

وی در ادامه در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا فکر نمی‌کند پرونده فساد در فوتبال یکی از دلایل عدم حضور او در انتخابات فدراسیون فوتبال است، گفت: به هر حال در این چند وقت سعی کردند به هر ترتیبی فوتبال را بزنند. زدن من یعنی زدن فوتبال. هدف‌شان زدن شخص من نیست، هدف‌شان زدن پست ریاست فدراسیون فوتبال است. چنانچه من کاندیدا نشدم مهم نیست، بلکه باید برای فوتبال قدمی برداشته شود و اتفاقاتی بیفتد که فوتبال ما ضربه نخورد. به عقیده من افراد مهم نیستند. مهم فوتبال است اما با این وضعیتی که وجود دارد قطعا فوتبال ضربه می‌خورد. گناه من این بود که اساسنامه فدراسیون را اجرا کردم و حالا می‌گویند اساسنامه مورد تایید دولت نیست.

 منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :