موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59350 :کد

0

مهلت ۲۴ ساعته بحرین به اتباع لبنان برای خروج از این کشور

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -مهلت ۲۴ ساعته بحرین به اتباع لبنان برای خروج از این کشور

مقامات بحرین به شیعیان لبنانی که مقیم این کشور هستند پیام داده‌اند که باید تا ۲۴ ساعت آینده خاک این کشور را ترک کنند.

مقامات بحرین به شیعیان لبنانی که مقیم این کشور هستند پیام داده‌اند که باید تا 24 ساعت آینده خاک این کشور را ترک کنند.


به گزارش تحلیل ایران، فعالان معارض بحرینی اعلام کردند که مقامات این کشور به شماری از تبعه‌های لبنان پیام داده‌اند که خاک «منامه» را ترک کنند.


روزنامه «السفیر» لبنان به نقل از این فعالان گزارش داد که این تبعه‌ها از یک مذهب خاص (شیعیان) بوده‌اند و مهلتی که به آنها داده شده حداکثر 24 ساعت است.


به گزارش این روزنامه، این تصمیم در مراحل نخست خود شامل 7 تا 10 خانواده لبنانی است.


در همین راستا، وزارت خارجه بحرین چندی پیش درخواست سابق خود از شهروندان بحرینی مبنی بر لزوم عدم سفر به لبنان را تکرار کرد و از اتباعش در لبنان نیز خواست فورا این کشور را ترک کنند.


وزارت خارجه بحرین با طرح ادعایی مبنی بر اینکه «این اقدام با هدف حفظ سلامتی شهروندان بحرینی اتخاذ شده است»، از اتباعش خواست تا زمان ترک لبنان، بشدت احتیاط کنند.


از سوی دیگر، وزارت خارجه بحرین در اوایل اسفند جاری نیز حمایت کامل خود از اقدام عربستان در قطع هدیه چهار میلیارد دلاری به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را اعلام کرده بود.


وزارت خارجه بحرین اقدام اخیر عربستان علیه لبنان را به منظور جلوگیری از آنچه که «سیطره حزب الله تروریست بر لبنان» می‌نامد، خواند و آنرا گامی ضروری در راستای تجدید جمهوری لبنان در مواضع خود و کنترل حزب الله» توصیف کرد.


عربستان سعودی چندی پیش، بعد از گذشت نزدیک به سه سال از اعلام وعده دو هدیه سه میلیارد و یک میلیارد دلاری «عبدالله بن عبدالعزیز» شاه سابق سعودی به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان با صدور بیانیه‌ای عقب نشینی خود از اعطای این هدیه به لبنان را اعلام کرد.


این در حالی است که عربستان، بحرین و امارات در سال 2014، نام حزب‌الله را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دادند دوم مارس شورای همکاری خلیج فارس این اقدام را تکرار کرد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :