موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59401 :کد

0

ترامپ سندرز را به زورآزمایی خیابانی تهدید کرد

  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -ترامپ سندرز را به زورآزمایی خیابانی تهدید کرد

نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا روزیکشنبه گفت اگر بازهم نشست‌های انتخاباتی او مختل شود، هوادارانش را به تظاهرات وحمله به نشست‌های انتخاباتی یکی ازنامزدهای دموکرات تشویق می‌کند.

نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا روز یکشنبه گفت اگر باز هم نشست‌های انتخاباتی او مختل شود، هوادارانش را به تظاهرات و حمله به نشست‌های انتخاباتی یکی از نامزدهای دموکرات تشویق می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، «دونالد ترامپ» نامزد پیشرو حزب جمهوری‌خواه در رقابت‌های انتخاباتی روز یکشنبه «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و یکی از دو نامزد حزب دموکرات را به اخلال‌گری در برنامه‌های تبلیغاتی او متهم کرد. 


روز جمعه تظاهرات و درگیری در محل برگزاری نشست انتخاباتی ترامپ موجب لغو این برنامه شد. ترامپ مدعی است که هواداران سندرز عامل بر هم خوردن این برنامه بوده‌اند. 


ترامپ که به اتخاذ مواضع ساختارشکنانه معروف است، در توئیتر نوشت: «این حرف برنی سندرز که به اخلال‌گران گفته نشده که به برنامه من بروند، دروغ است. مراقب باش برنی، وگرنه هواداران من هم به برنامه‌های تو می‌آیند.»


این نامزد حزب جمهوری‌خواه دیروز هم اعتراضات در شیکاگو را به «تظاهرات‌کنندگان حرفه‌ای» که برای بر هم زدن برنامه تبلیغاتی وی اجیر شده بودند، نسبت داد. 

 

سندرز در واکنش به این ادعای ترامپ گفته است: «آنچه هواداران ما انجام می‌دهند، پاسخ به نامزدی است که به روش‌های مختلف خشونت را تشویق کرده است.»


ترامپ مسلمانان را دشمن آمریکا می‌داند و بارها علیه پناهجویان مسلمان صحبت کرده است. وی علاوه بر این، وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات، در مرز مکزیک دیوار بکشد تا مهاجران آمریکای لاتین هم نتوانند وارد خاک آمریکا شوند.


بخش اعظم هواداران ترامپ را سفیدپوست‌ها تشکیل می‌دهند و حتی شبه‌نظامیانی چون گروه «کو کلاکس کلان» (KKK) که از نژادپرست‌ترین گروه‌های آمریکا هستند، از او حمایت می‌کنند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :